Kamery live
prognoza pogody

Sanepid przestrzega przed próbami wyłudzania danych osobowych

9 marca 2021 16:54

Państwowa Inspekcja Sanitarna również na terenie naszego powiatu przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych. Powiatowy Inspektor przestrzega jednak przez zdarzającymi się próbami wyłudzeń danych osobowych.

Sanepid przestrzega przed próbami wyłudzania danych osobowych

Oto pełna treść komunikatu umieszczonego na oficjalnej stronie Sanepidu:

“Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji.

Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.”

 

os 09.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również