Kamery live
prognoza pogody

Ruszył proces zabójcy Michała Marka

1 marca 2017 15:45
Wyciszenie Włącz dźwięk

W dniu dzisiejszym w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa 25-letniego nowotarżanina Michała Marka. 

Jego twarz znali chyba wszyscy w Nowym Targu – po tym, jak zaginął pod koniec listopada 2015 roku, w sprawę zaangażowani byli wszyscy mieszkańcy. Niestety, na początku stycznia 2016 roku, po blisko 2 miesiącach poszukiwań okazało się, że Michał został brutalnie zamordowany, a jego ciało – zakopane w ziemi. W przestępstwie i ukryciu ciała brało udział kilka osób. Właśnie rozpoczęta seria rozpraw potrwa przynajmniej do 11 kwietnia. 

Rodzina liczy i ma nadzieję na sprawiedliwy wyrok: “Chciałabym w imieniu swoim i rodziny żeby oskarżonym nie uszło na sucho to, co zrobili. Przez 50 dni trwali w milczeniu, a rodzina codziennie zastanawiała się gdzie można jeszcze Michała szukać” – powiedziała nam siostra zamordowanego Michała.

Jeszcze w tamtym czasie, gdy wszyscy żyli nadzieją na jego odnalezienie, na Facebooku założono stronę, która służyła jako forum wymiany informacji, kontaktów. Profil nadal funkcjonuje, dziś służy jako miejsce upamiętnienia niesprawiedliwie i absurdalnie zamordowanego, młodego człowieka oraz przekazywania informacji przez rodzinę.

W każdą rocznicę bolesnych wydarzeń pojawia się nowy, wzruszający wpis – taki jak choćby ten z 10 stycznia, pisany przez siostrę zamordowanego Michała:

“Równy rok temu, po 50 dniach milczenia i zmowy wszystkich osob zamieszanych w morderstwo odnaleziono Moj najdroższy bracie Twoje umęczone ciało , obdarto Cię nawet z ubrania i nagiego zakopano w tej zamarznietej leśnej ziemi. Zostałeś zakopany jak pies przykryty tylko cienką warstwą ziemi i śmieci …Rok temu nam Cię odebrano ale wierzymy , że ten rok przyniesie sprawiedliwy i surowy wyrok dla ludzi , którzy Cię skrzywdzili ! (dla mordercy i osób , którzy w sposób perfidny i zamierzony trwali w ciszy – bo byli zastraszeni ? -nie ma takiego wytłumaczenia ! Wystarczył anonimowy telefon na policję , do rodziny !- przez okres , w którym rodzina cierpiała i żyła nadzieją. ..) Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci kochany Braciszku [*]”

Odnalezienie ciała Michała Marka i pogrzeb zbiegły się w czasie z rażąco niskim wyrokiem sądu w sprawie zabójstwa innego nowotarżanina – Andrzeja Krzysztofiaka. 

Los połączył nas wspólnym mianownikiem, jednakową tragedią – śmiercią naszych synów, naszych braci – mówił Piotr Marek, ojciec nieżyjącego już Michała podczas marszu przeciwko przemocy, jaki zorganizowała rodzina i przyjaciele zamordowanych mężczyzn. 

 

Przypominamy raz jeszcze nasz filmowy reportaż z tego wydarzenia. 

 

 

 

NT24TV 01.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również