Kamery live
prognoza pogody

Remont ulic Kasprowicza i Długiej – z wysokim dofinansowaniem

Wnioski o dofinansowanie drogowych inwestycji dotyczących remontu ul. Kasprowicza i ul. Długiej na odcinku od ul. Bereki do ul. Orkana znalazły się na liście projektów przeznaczonych do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Miejskie inwestycje otrzymają aż 50% dofinansowania. Pismo czeka już tylko na podpis premiera. 

Remont ulic Kasprowicza i Długiej - z wysokim dofinansowaniem

Oszacowany na 2 mln 600 tys. zł remont ulicy Długiej, dofinansowany zostanie kwotą 1 mln 300 tys. złotych, natomiast szacowany na 2 mln 880 tys. zł remont ul. Kasprowicza – 1 mln 440 tys. złotych.

-Zarówno pozostały fragment ul. Długiej, ale przede wszystkim ul. Kasprowicza wymaga w całości remontu i chcemy w przyszłym roku te inwestycje z dofinansowaniem przeprowadzić – mówił podczas sprawozdania burmistrz Grzegorz Watycha. 

To kolejny przykład skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych. Podsumowując inwestycje minionego roku, burmistrz mógł pochwalić się wysokim wskaźnikiem dofinansowań do miejskich inwestycji, przekraczającym grubo ponad 50%. Z 25 mln 840 tys. złotych, jakie ogółem przeznaczono na miejsce inwestycje w 2019 roku, aż 14 mln 339 tys. złotych zostało pozyskanych z zewnątrz, podczas gdy wkład własny wyniósł 11,5 mln złotych. 

-Należą się duże podziękowania, że zespół pod przewodnictwem pani naczelnik Wilhelminy Schab, wykonał tak ogromną pracę, nie zapominając też o gospodarskim oku zastępcy Waldemara Wojtaszka, który czuwa, nadzoruje i jest na bieżąco w śledzeniu tych wszystkich programów, gdzie można jeszcze poszukać tych środków zewnętrznych, żeby można było jak najwięcej inwestycji w mieście realizować – podkreślał burmistrz Nowego Targu. 

Wśród inwestycji ujętych w zestawieniu znalazły się: remont boiska na os. Bór, budowa drogi Niwa-Grel, budowa strefy aktywności przy ul. Polnej, rozbudowa ul. Bohaterów Tobruku, przebudowa fragmentu ul. Ogrodowej i ul. Kokoszów Boczna, zakup sześciu nowych autobusów, utworzenie sieci bezpłatnych hot-spotów oraz inwestycje w ramach III etapu Szlaku wokół Tatr. 

Wciąż podejmowane są starania o większe dofinansowanie dla jednej z kluczowych, miejskich inwestycji, jaką jest przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu wraz zagospodarowaniem otoczenia. Burmistrz poinformował podczas sesji, że właśnie złożono ponowny wniosek  o dofinansowanie zadania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki zewnętrzne, jakie udało się pozyskać do tej pory wynoszą 6 mln złotych. 

fot. ps

/os

os 27.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Danka 23:03 28.12.2019

Ciekawe kiedy przypomni sobie burmistrz i radny o mieszkańcach górnego Szuflowa?? Na remonty boisk i innych zeczy pieniądze są a na oświetlenie tego odcinka gdzie dzieci idą do szkoły ludzie wracają z pracy i muszą pokonać odcinek drogi w ciemnościach to jest cisza.wstyd bo zrobili oświetlenie dolnego Szuflowa gdzie tak naprawdę nie było konieczne a już nie wspomnę do kad zrobili to oświetlenie raczej do kogo..my też płacimy podatki.domow coraz więcej i samochodów też a droga bez poboczy i waska.więc proszę pana Burmistrza żeby wybrał się na spacer do góry to zobaczy jak jest

Mieszkaniec Kasprowicza 10:57 28.12.2019

A to dowcip! Panią Agata Michalska, która mieszka na naszej ulicy na Kasprowicza głosowała przeciw budżetowi, który obejmuje tą inwestycje !!! To jakaś paranoja jak można być takim człowiekiem, aż tak zatrzetrzwionym opozycjonista aby nie poprzeć czegoś dobrego dla nas mieszkańców i sąsiadów Pani Agato ... bardzo nieładnie. Panie burmistrzu dziękujemy za ta ważna inwestycje planowana na przyszły rok.

Zobacz również