Kamery live
prognoza pogody

Peron pierwszy jednak zostanie wyremontowany

10 listopada 2022 12:31

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. przebuduje perony pierwsze na stacjach kolejowych w Nowym Targu i Poroninie.

Peron pierwszy jednak zostanie wyremontowany

Inwestycja w trybie “zaprojektuj i wybuduj” została zlecona przez PKP PLK w ramach projektu modernizacji kolejowej “zakopianki”. Najkorzystniejszą ofertę cenową, na kwotę 14 mln 731,5 tys. zaproponowało w przetargu Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. Prace – podobnie jak w przypadku peronu drugiego na nowotarskiej stacji kolejowej – obejmą nie tylko przebudowę samego peronu, ale także torów, czy linii energetycznych, a także budowę infrastruktury towarzyszącej. 

Roboty związane z przebudową peronów w Nowym Targu i Poroninie – to jedne z ostatnich prac, jakie zostaną wykonane w ramach tego dużego unijnego projektu („Prace na liniach nr 97, 98,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”), którego całość ma zostać zakończona do grudnia 2023 roku, a którego całkowita wartość opiewa na przeszło 1,1 mld zł. 

PKP PLK zapewnia, że po zakończeniu wszystkich prac i certyfikacji infrastruktury, najszybsze pociągi dystans między Krakowem a Zakopanem będą mogły pokonać w dwie godziny. Na razie najszybsze EIC Tatry jedzie tu 2 godziny i 39 minut. 

W planach na 2024 rok  jest jeszcze budowa dwóch nowych stacji kolejowych w naszym rejonie – Bańska Niżna (na wysokości Term) oraz Poronin Misiagi. 

źródło: sektorkolejowy.pl rynek-kolejowy.pl

Jest szansa na remont peronu pierwszego

os 10.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również