Kamery live
prognoza pogody

Jest szansa na remont peronu pierwszego

9 marca 2022 18:55

Podczas najbliższej sesji, radni będą udzielali burmistrzowi upoważnienia do zawarcia porozumienia z PKP PLK. Będzie ono dotyczyć rozbudowy peronu pierwszego na stacji kolejowej w Nowym Targu oraz budowy miejsc parkingowych wzdłuż tego peronu. 

Jest szansa na remont peronu pierwszego

Peron nr 1 na stacji kolejowej w Nowym Targu to jedyna niewyremontowana część infrastruktury pasażerskiej w tym miejscu. Zły stan peronu razi tym bardziej, że wszystko wokół w niedawnym czasie zostało poddane modernizacji – począwszy od budynku samego dworca, przez jego otoczenie (droga dojazdowa, parkingi, ścieżki rowerowe, zabytkowy budynek Wieży Wodnej), aż po inwestycje realizowane przez PKP PLK w ramach dużego projektu modernizacji linii kolejowej Chabówka-Zakopane: remont peronu nr 2, torów, trakcji elektrycznej oraz kładki nad torami wraz z wyposażeniem jej w windy. Modernizacja peronu nr 1 nie została jednak ujęta w planie inwestycyjnym kolei.

Miasto Nowy Targ od dłuższego czasu ponawiało wnioski w tej sprawie i teraz jest szansa na pozytywne rozwiązanie problemu. Na mocy porozumienia, PKP PLK S.A. zobowiążą się do wykonania rozbudowy peronu nr 1, natomiast Miasto Nowy Targ – do przygotowania dokumentacji projektowej i realizacji prac budowlanych związanych z powstaniem miejsc postojowych wzdłuż tego peronu. Porozumienie będzie także regulowało zasady wspólnego finansowania zadania. 

 

os 09.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również