Kamery live
prognoza pogody

Radni powiatu dyskutowali o skrzyżowaniu

29 stycznia 2017 13:02

W ostatni czwartej stycznia odbyła się pierwsza w 2017 roku Sesja Rady Powiatu Nowotarskiego. Radni dyskutowali m.in. na temat feralnego skrzyżowania Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarską.

Radni powiatu dyskutowali o skrzyżowaniu

Wśród uchwał podjętych podczas sesji znalazła się ta ustalająca plan sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych prowadzonych przez Powiat Nowotarski, przygotowana w związku z wprowadzaną reformą edukacji, jak również uchwała z zakresu działania Powiatowego Zarządu Dróg w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Nowotarski.

Ponadto Rada Powiatu Nowotarskiego podjęła uchwałę w sprawie udzielenia odpowiedzi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie na skargę przesłaną przez Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczącą korzystania z łodzi motorowych na Jeziorze Czorsztyńskim – chodzi o generowanie zbyt dużego hałasu. Kwestia ta była nieco dłużej dyskutowana podczas posiedzenia rady. Zastanawiano się, dlaczego rzecznik interweniuje akurat w tego typu kwestii, a nie zajmuje się szeregiem innych, być może istotniejszych.

Poruszono też temat skrzyżowania ul. Szaflarskiej z Al. Tysiąclecia. Radny Stanisław Waksmundzki zdał krótką relację z ostatniego spotkania, którego gospodarzem był krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wyraził niepokój o dalsze losy tego miejsca, zaproponowane zmiany uznając za niewystarczające. “Chyba czekają aż wydarzy się wypadek śmiertelny” – skwitował. 

Padła luźna propozycja wystosowania pisma-skargi do ministerstwa. Póki co, trzeba poczekać i sprawdzić jak skrzyżowanie będzie funkcjonować w świetle ostatnich, zaproponowanych przez GDDKiA zmian. Starosta Krzysztof Faber potwierdził, że przepustowość w obie strony rzeczywiście się zwiększyła.

/os

źródło:nowotarski.pl

NT24TV 29.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również