Kamery live
prognoza pogody

Przy dworcu autobusowym – będzie przystanek

Przy dworcu autobusowym w Nowym Targu już wkrótce powstanie długo wyczekiwany przystanek komunikacji miejskiej. Do tej pory, autobusy MZK musiały wjeżdżać na płytę dworca, gdyż istniejąca zatoka nie spełniała parametrów przystankowej. Na wniosek władz miasta, zarządca drogi – czyli GDDKiA – właśnie przebudowuje ten niewielki, ale niezwykle istotny fragment w ciągu Alei Tysiąclecia. 

Przy dworcu autobusowym - będzie przystanek

Aby zatoka spełniała odpowiednie parametry, konieczne jest jej powiększenie. Prace są w toku. 

-GDDKiA przebudowuje istniejącą zatokę do parametrów zatoki przystankowej – potwierdza burmistrz Grzegorz WatychaChcemy przejąć utrzymanie przystanków przy drodze krajowej, żeby organizator transportu w mieście czyli MZK mógł nim zarządzać.

Organizacja przystanku w tym miejscu, znacząco poprawi płynność miejskiego transportu. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno żaden z autobusów MZK nie zatrzymywał się przy dworcu autobusowym, gdyż po prostu nigdy nie było tam przystanku – najbliższy dworcowi był przystanek Krzywa MOK. Od marca br. autobusy linii nr 2, relacji Kowaniec – Ludźmierz korzystają z jednego ze stanowisk na głównej płycie dworca Dekada, co jednak generuje koszty oraz wydłuża czas przejazdu i tzw. wymiany pasażerskiej. 

Miejski Zakład Komunikacji – z koncepcją zmian

Przystanek przy dworcu autobusowym jest istotny o tyle, że w przyszłości będzie obsługiwał cały ruch z centrum w kierunku dworca kolejowego. Jednym z głównych postulatów opracowanej przez firmę Via Vistula – na zlecenie miasta – koncepcji optymalizacji komunikacji miejskiej w Nowym Targu, jest utworzenie trzech głównych węzłów komunikacyjnych. Jeden z nich ma znajdować się właśnie w obrębie dworca autobusowego, dwa pozostałe – na dworcu kolejowym i na rynku.  Lokalizacja głównych węzłów komunikacyjnych przy dworcach jest zresztą naturalna i praktykowana niemal wszędzie na świecie.

„Kablem z miasta” 10.08.2018

/os

os 13.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Maniek 16:57 13.08.2018

Antoś nawet tyle nie potrafił..

Zobacz również