Kamery live
prognoza pogody

Prezydent Andrzej Duda na Podhalu

Wyciszenie Włącz dźwięk

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Marię Kaczyńską, złożenie wieńców, spotkanie z własnymi wyborcami, obietnice wyborcze, a także okrzyki “Konstytucja”. Wizytę Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy w Rabce-Zdroju można określić jako niezwykle intensywną.

Prezydent Andrzej Duda po raz pierwszy od rozpoczęcia kampani wyborczej zawitał na Podhale. Głowa państwa pojawiła się w Rabce-Zdroju, gdzie w ogrodach parafialnych kościoła św. Marii Magdaleny odsłonięto tablicę pamiątkową Marii Kaczyńskiej.

 – Zachowywała się z wielką klasą, ale i zarazem takim szlachetnym dystansem do rzeczywistości, a przede wszystkim co najważniejsze szanowała każdego człowieka, to było w niej wielkie – mówił podczas uroczystości Prezydent Polski.

To właśnie w Rabce Zdroju Maria Kaczyńska spędziła swoją młodość, a także uzyskała maturę w jednym z tamtejszym liceów. Przez całe późniejsze swoje życie pierwsza dama niejednokrotnie podkreślała swoje związki z podhalańskim uzdrowiskiem. Wraz z jej mężem, prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz 94-oma pasażerami samolotu Tu-154 M zginęli w katastrofie lotniczej pod smoleńskiej. Od tamtej pory rabczanie rokrocznie wspominają pamięć Pani Prezydentowej.

 – Zostało po nich wspomnienie. Po ludziach wielkiej szlachetności, po ludziach na wskroś mających Polskę w sercu, będących na wskroś przerośniętych Polską i wolą naprawiania państwa Polskiego i służenia drugiemu człowiekowi – mówił Andrzej Duda.

Pod tablicą upamiętniającą pierwszą damę wieńce złożyli Prezydent Rzeczpospolitej, lokalni posłowie, a także władze samorządowe. Hołd Marii Kaczyńskiej złożyli także mieszkańcy uzdrowiska. Następnie Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu wyborczym w pobliskiej Szkole Podstawowej. Nie zabrakło dobrych słów, a także obietnic związanych z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, w których kandydat Prawa i Sprawiedliwości walczy o reelekcje. Obietnic, które próbowała zakłócić grupa mieszkańców skandujących słowo “Konstytucja”. Więcej w tym temacie powiemy w najnowszym Przeglądzie Tygodniowym.

/ps/

Piotr Starmach 28.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
mirek 14:06 29.02.2020

Adrian i gwiazda południa obok

Zobacz również