Kamery live
prognoza pogody

Potrąciła 52-latkę hulajnogą.Odpowie za spowodowanie wypadku

26 lipca 2022 18:11

Młoda kobieta jadąca na hulajnodze elektrycznej potrąciła 52-letnią mieszkankę Zakopanego wysiadającą z autobusu. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości 26-latce grozi nawet do 3 lat więzienia.

Potrąciła 52-latkę hulajnogą.Odpowie za spowodowanie wypadku

W miniony wtorek tj. 19 lipca 2022 roku około 14.00 w Zakopanem na osiedlu Mrowce doszło do wypadku, po którym 52-letnia piesza z poważnymi obrażeniami trafiła do zakopiańskiego szpitala. Kobieta wysiadając z autobusu została potrącona przez osobę poruszającą się na hulajnodze elektrycznej po chodniku. Na miejscu policjanci zakopiańskiej drogówki ustalili, że 26-latka jadąca elektryczną hulajnogą po chodniku jest nietrzeźwa. Badania alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jej organizmie. Z uwagi na okoliczności i poważne obrażenia głowy poszkodowanej wszczęto policyjne dochodzenie. Za spowodowanie wypadku 26-letniej mieszkance powiatu nowotarskiego może grozić kara więzienia nawet do lat 3.

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo. Tylko wtedy, gdy zgodnie z przepisami, pojazdy po jezdni poruszają się z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Hulajnogą elektryczną po chodniku należy jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać jego ruchu.

Przypominamy, że hulajnoga elektryczna jest pojazdem, a jej użytkownik to kierujący. Wiążą się z tym zarówno przywileje, jak i obowiązki.

R.W./fot.#policjazakopane

os 26.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również