Kamery live
prognoza pogody

Potrącenie 5-latka w Poroninie

20 stycznia 2022 10:04

Wczoraj w Poroninie ok. 19.30 doszło do groźnego zdarzenia z udziałem pieszego. Kierowca samochodu osobowego potrącił dziecko, które nagle wbiegło na jezdnię. Poszkodowany 5-latek z powiatu radomskiego został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Prokocimiu. Kierowca i rodzice byli trzeźwi. Ustalono, że dziecko szło z mamą chodnikiem od strony jezdni nie trzymane za rączkę. Finalnie okazało się, że obrażenia jakich doznało dziecko są powierzchowne.

Potrącenie 5-latka w Poroninie
19 stycznia br., tuż po godzinie 19.30, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Tatrzańskiej w Poroninie doszło do potrącenia małego chłopca. Wg wstępnych ustaleń dziecko szło z mamą chodnikiem od strony jezdni nie trzymane za rączkę, po czym nagle wbiegło na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy.
 
Pomimo próby ominięcia dziecka przez mężczyznę z powiatu tatrzańskiego kierującego samochodem niestety doszło do potrącenia. Na miejsce szybko dotarły służby ratownicze oraz policjanci zakopiańskiej drogówki. Poszkodowanego 5-latka z powiatu radomskiego zaopatrzono i przetransportowano do zakopiańskiego szpitala skąd śmigłowcem został przewieziony do szpitala w Prokocimiu. Na miejscu pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki i śledczy, którzy w prowadzonym teraz dochodzeniu będą ustalać dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.
 
Kierowca samochodu osobowego i rodzice byli trzeźwi. W nocy dotarła do policjantów informacja, że obrażenia jakich doznało dziecko są powierzchowne.
 
RW./fot.arch.policjazakopane
Policja Zakopane/Facebook
os 20.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również