Kamery live
prognoza pogody

Poranne zderzenie pięciu samochodów na „zakopiance” – policja podaje szczegóły wypadku

8 stycznia 2020 14:07

Dzisiaj przed godz. 7.00 w Rdzawce na “zakopiance” doszło do zderzenia dwóch samochodów dostawczych i trzech samochodów osobowych. Jak wstępnie ustalono, kierujący dostawczym renault master jadąc w kierunku Zakopanego, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku dostawczym  peugeotem. Uszkodzone elementy i ładunek, który wysypał się z renaulta uszkodził jadącego za nim  forda.  Kierowca skody, który nadjechał na tę kolizję, aby uniknąć zderzenia zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z osobowym audi. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał.

Poranne zderzenie pięciu samochodów na „zakopiance” - policja podaje szczegóły wypadku

-Mężczyzna jadący w renault master uciekł do pobliskiego lasu, gdzie szybko został znaleziony i zatrzymany przez strażaków i policjantów. Po badaniu okazało się, że był pijany – miał 1.5 promila alkoholu w organizmie. 40-latek nie przyznaje się jednak do kierowania pojazdem w chwili zdarzenia. Twierdzi, że kierował inny mężczyzna, który również uciekł – relacjonuje Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – Zatrzymany został osadzony w nowotarskiej komendzie, a kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany. Pojazd został zabezpieczony, a policjanci wyjaśniają  okoliczności i przyczyny tego zdarzenia, oraz kto kierował samochodem sprawcy w chwili kolizji.

Początkowo droga była zablokowana w obu kierunkach, następnie ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu czynności wykonywali policjanci i strażacy. W tej chwili ruch odbywa się płynnie.

 

Godzinę później w Chabówce w rejonie szkoły 74-letni kierujący daihatsu potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 13-letnią dziewczynkę. Poszkodowana ze złamaną ręką została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Od początku roku na drogach powiatu nowotarskiego doszło już do 38 kolizji drogowych  i 5 wypadków. Apelujemy o ostrożność i uważną jazdę. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

źródło i fot.: KPP Nowy Targ

os 08.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również