nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowy Targ Road Challenge – drugi etap

Miasto Nowy Targ było dziś gospodarzem drugiego etapu IV edycji wyścigu Nowy Targ Road Challenge. Honorowy start zawodników odbył się z koła przy Miejskiej Hali Lodowej, rzeczywisty start i meta zlokalizowane były przy przejeździe kolejowym na Grelu. Zwycięzcami II etapu wyścigu zostali Angelika Tlołka i Sebastian Druszkiewicz. Drużynowo, pierwsze miejsce zajął IN Mogilany Cycling Team. 

Kolarze w dużym upale pokonywali dziś dystans ponad 102 km, przy przewyższeniach wynoszących blisko 1300 metrów. Trasa wiodła dwiema powtarzanymi pętlami z Nowego Targu przez Trute, Pyzówkę, Krauszów, Długopole Dział, Pieniążkowice, Bielankę, Sieniawę i Klikuszową. Honorowy start miał miejsce z koła przy Miejskiej Hali Lodowej, tam również zlokalizowane było miasteczko wyścigu, gdzie w trakcie trwania wyścigu odbywały się zawody dla dzieci. 

Po południu odbyła się uroczysta dekoracja z udziałem burmistrza Nowego Targu, Grzegorza Watychy. Organizatorzy podziękowali burmistrzowi za wsparcie dla wyścigu i możliwość organizacji drugiego etapu na terenie miasta. 

-Dla mnie największą nagrodą jest to, jeśli na ścieżkach rowerowych widzę rowerzystów i tych dużych i małych, ale też widzę kolarzy. Kolarstwo rozwinęło się w Nowym Targu m.in. dzięki pasji i zaangażowaniu takich ludzi, jak Cezary Szafraniec. Jestem też dumny z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego, jaki działa u nas w mieście – mówił pan burmistrz.

Nowy Targ Road Challenge to trójetapowy wyścig kolarski, który na Podhalu odbywa się już po raz czwarty. Cieszy się dużym prestiżem i zainteresowaniem kolarzy z całej Polski, a także z zagranicy. W tegorocznym wyścigu bierze udział ok. 180 kolarzy. 

Filmowa relacja z wydarzenia – w najbliższym „Przeglądzie Sportowym”. Zapraszamy!

Zawody rowerowe dla dzieci – Nowy Targ Road Challenge

/os

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna