nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowy Targ – dwudniową stolicą europejskiego notariatu

Łącznie 401 przedstawicieli 20 izb notarialnych z 10 krajów bierze udział w Olimpiadzie Notarialnej, która po raz drugi w historii odbywa się w Nowym Targu.  To już 17. edycja sportowego wydarzenia integrującego środowisko notariatu całej Europy. „Można śmiało powiedzieć, że dzisiaj, przez te dwa dni Nowy Targ jest stolicą europejskiego notariatu. Na taką skalę notariat ani w Europie, ani na świecie się nie organizuje” – mówi notariusz Czesław Szynalik, organizator wydarzenia. 

Uroczysta inauguracja Olimpiady Notarialnej odbyła się dziś przed południem na Stadionie Miejskim w Nowym Targu, gdzie uczestników witał gospodarz miasta, burmistrz Grzegorz Watycha. Zapalono znicz olimpijski, odśpiewano hymny państwowe wszystkich krajów biorących udział w Olimpiadzie, nie brakło defilady przy dźwiękach orkiestry dętej i symbolicznego wypuszczenia gołębi pokoju w niebo.

Wśród uczestników są przedstawiciele 11 izb notarialnych z terenu Polski i 9 z innych krajów: od Armenii, przez Węgry, Rosję, Ukrainę po Turcję i Słowację. Jeden z notariuszy przebył 5 tys. km, by dotrzeć do Nowego Targu. 

Notariusze będą rywalizować ze sobą w ramach 45 różnych konkurencji. Jest pływanie, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka, tenis ziemny i stołowy, szachy, brydż, ale też sport na wesoło. Wszystkie rozgrywki odbywają się na miejskich obiektach sportowych. Wcześniej przez 16 lat olimpiada odbywała się w Mszanie Dolnej, jednak brak odpowiedniej infrastruktury sportowej wymusił poszukiwanie innego miejsca organizacji wydarzenia. Wybór po raz drugi z rzędu padł na Nowy Targ. 

-W tamtym roku olimpiada była bardzo udana, gospodarze spisywali się na medal. Notariusze czują się tu bardzo dobrze, są wspaniałe obiekty no i chcą tu wracać – mówi notariusz Czesław Szynalik, organizator wydarzenia przyznając, że ma zamiar pozostać z  Olimpiadą w Stolicy Podhala na dobre, przynajmniej do 20. edycji wydarzenia.  Od strony organizacyjnej, cieszy powstający przy stadionie hotel. 

O ile w zeszłym roku korzystano z miejsc noclegowych jeszcze na terenie Mszany Dolnej, w tym roku impreza w całości przeniosła się na Podhale. To tu odbędzie się dziś wieczór jedna z najważniejszych konkurencji – wieczorny, artystyczny konkurs „Śpiewać każdy może”, do którego reprezentacje notariuszy przygotowują się niemal przez cały rok. 

/os

3 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

aaa

Maj 25, 2019, o 16:33:01

super.cos nowego w Nowym Targu :]

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna