Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy i bez “prawka” jechał po chodniku motorowerem

20 lipca 2022 15:47

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podczas zabezpieczania wyścigu kolarskiego w Ochotnicy Górnej zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem, który jechał po chodniku i nie posiadał uprawnień do kierowania. 59-letni kierowca jednośladu za popełnione wykroczenia i przestępstwo drogowe odpowie przed sądem.

Nietrzeźwy i bez

W miniony weekend na terenie powiatu nowotarskiego policjanci zabezpieczali III etapowy kolarski wyścig szosowy Nowy Targ Road Challenge. W zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom wyścigu policjantów z Nowego Targu, jak co roku wspierali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  Pierwszy etap wyścigu, czyli indywidualna jazda na czas na odcinku Ochotnica Dolna – Przełęcz Knurowska, odbył się w piątkowe popołudnie.

Tego dnia podczas zabezpieczenia, około godziny 16.30 w Ochotnicy Górnej, funkcjonariusz krakowskiej drogówki zatrzymał jadącego po chodniku motorowerzystę. Podczas rozmowy policjant od razu wyczuł od kierowcy jednośladu alkohol. O zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce skierował patrol z Komisariatu Policji w Szczawnicy. 59-letni motorowerzysta został przekazany policjantom i poddany badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało blisko 3 promile. Dodatkowo 59-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a jednoślad nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia i przestępstwo drogowe odpowie przed sądem. Grozi mu grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

os 20.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również