Kamery live
prognoza pogody

Nielegalnie przebywali na Podtatrzu, wrócą na Ukrainę

27 kwietnia 2021 09:43

W piątek funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy.

Nielegalnie przebywali na Podtatrzu, wrócą na Ukrainę

Pierwszego z nich, 23-letniego obywatela Ukrainy zatrzymano podczas kontroli legalności pobytu w jednej z miejscowości w powiecie suskim. Jak się okazało podczas kontroli w dostępnych bazach danych SG, mężczyzna był osobą niepożądaną na terytorium Polski.

Podczas pobytu w naszym kraju cudzoziemiec prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, za co został skazany przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Komendant Placówki SG w Zakopanem zobowiązał cudzoziemca do opuszczenia terytorium Polski. Mężczyzna nie wjedzie do strefy Schenegn przez kolejne 3 lata.

Natomiast drugiego obywatela Ukrainy, 39-letniego mężczyznę zatrzymano podczas kontroli sanitarnej realizowanej w rejonie byłego przejścia granicznego Chyżne-Trstena.

Cudzoziemiec wracał ze Słowacji, legitymując się oświadczeniem o zamiarze powierzenia wykonywania pracy w jednej z elbląskich firm. Jednak jak się okazało, wcale nie zamierzał podjąć pracy w RP. Jego celem był wyjazd na Słowację i zakup samochodu. Do tego celu kilkukrotnie wykorzystywał oświadczenie o podjęciu pracy w Polsce. Komendant Placówki SG w Zakopanem cofnął cudzoziemcowi posiadaną wizę, a następnie zobowiązał do opuszczenia terytorium RP. Dodatkowo cudzoziemiec nie wjedzie do strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

/źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej/

redakcja 27.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również