Kamery live
prognoza pogody

“Niech wozi szczęście i zdrowie” – samochód od MORD dla Fundacji im. Adama Worwy

29 marca 2017 13:26

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, radny sejmiku wojewódzkiego Stanisław Barnaś oraz przedstawiciel nowosądeckiego MORD Wiesław Kądziołka przekazali dziś oficjalnie kluczyki do samochodu paniom z zarządu Fundacji im. Adama Worwy. Będzie on służył, aby dojeżdżać do podopiecznych i szkół współpracujących z Fundacją na terenie całego Podhala.

Czerwony samochód Mitsubishi Colt z 2011 roku ma przebieg 58 tys. km i wcześniej służył do jazd egzaminacyjnych. Decyzję o tym, by przekazać go Fundacji zawdzięczać można radnemu Stanisławowi Barnasiowi. 

Tego samochodu by nie było, gdyby nie determinacja Stanisława Barnasia. On mnie tak przyciskał, że to naprawdę jego zasługa, że ten samochód tu jest – mówił  Leszek Zegzda. Wyraził też zadowolenie, że samochód przyda się i w sensowny sposób będzie wykorzystywany.

Radości nie kryły panie z Zarządu Fundacji: Elżbieta Nowak, Jolanta Łapsa i Alicja Chodorowicz. Pani prezes, w imię wdzięczności wyściskała wszystkich ofiarodawców, panowie otrzymali też dyplomy z podziękowaniami.

Z pomocy Fundacji korzysta ok. 500 osób miesięcznie. Prowadzi ona jedną z największych, nieodpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, który stale jest uzupełniany o nowe zakupy. 

Samochód został poświęcony przez księdza Daniela z parafii NSPJ w Nowym Targu. Obecna podczas przekazywania pojazdu wdowa po śp. Adamie Worwie, Czesława Worwa, również przekazała podziękowania, wyznając, że jej marzeniem jest założenie w Nowym Targu hospicjum. 

 

NT24TV 29.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również