Kamery live
prognoza pogody

Na sesji – przewidywani goście z targowicy [transmisja na żywo]

10 października 2016 08:24
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Dzisiejsza, XXVIII Sesja Rady Miasta, zwołana na godz. 15.00, zwłaszcza w swojej pierwszej części może mieć burzliwy przebieg. Wybierają się na nią bowiem właściciele targowych stoisk, oburzeni faktem zróżnicowania stawek z preferencją dla Nowej Targowicy. Transmisja na żywo od godz. 15.00 tylko na naszym portalu nowytarg24.tv i kanale lokalnym NTvK.

Zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady wymaga formalnego przyjęcia rezygnacji Andrzeja Rajskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej i Inwestycji. Wymaga również powołania nowego składu Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju oraz wyboru przewodniczącego.

Uchwała Rady ma usankcjonować przystąpienie do realizacji projektu „Elektroniczne usługi przyszłością funkcjonowania Gminy Miasto Nowy Targ”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Program sesji przewiduje bieżące korekty w  Wieloletniej Prognozie Finansowej i w budżetowej uchwale. Znalazł się w w nim również projekt uchwały o przystąpieniu do opracowania zmiany miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 6.I. Jest to plan obejmujący ulice Polną, Targową i Konfederacji Tatrzańskiej, obszary Nowej Targowicy, oczyszczalni ścieków i Strefy Aktywności Gospodarczej. O zmianę planu wnioskowała spółka Nowa Targowica, oczekując zmian zasad lokalizacji obiektów względem dróg publicznych, ograniczenia funkcji produkcyjnej terenu na rzecz usługowo-handlowej oraz zmian powierzchni i zabudowy, liczby miejsc postojowych, także lokalizacji jednej z dróg. Proponowane zmiany zyskały akceptację Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. 

Przyjdzie radnym zmienić także uchwałę z 5. września, w sprawie ustalenia w Nowym Targu Strefy Płatnego Parkowania na drogach publicznych, wysokości stawek opłat za parkowanie i wysokości opłat dodatkowych oraz sposobu ich pobierania. Korzystając z uprawnień nadzorczych, wojewoda zgłosił bowiem zastrzeżenia do progresji stawki za pierwsze trzy godziny parkowania, która przekraczała dopuszczalny poziom 20 procent. Tekst „strefowej” uchwały zostanie więc w jednym punkcie zmieniony.  

/as

 

NT24TV 10.10.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również