Kamery live
prognoza pogody

Na PPUZ – nowy kierunek studiów magisterskich: rachunkowość i analityka ekonomiczna

26 czerwca 2020 23:03

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzieliło Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu pozwolenia na utworzenie studiów II stopnia o profilu praktycznym na kierunku rachunkowość i analityka ekonomiczna.

Na PPUZ - nowy kierunek studiów magisterskich: rachunkowość i analityka ekonomiczna
 
Nowy kierunek to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów z  zakresu rachunkowości oraz ekonomii i finansów. Według analiz, samodzielny księgowy, analityk ekonomiczny oraz pracownik ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych będą poszukiwanymi  zawodami w Małopolsce.
 
Zajęcia o profilu praktycznym nastawione są na przedmioty zawodowe, jak np. informatyka w rachunkowości, organizacja rachunkowości, rachunkowość i sprawozdawczość, nowoczesne technologie w bankowości, narzędzia analizy ekonomicznej i biznesowej, zaawansowane metody analizy rynku nieruchomości, systemy ewidencji kosztów w przedsiębiorstwie, międzynarodowe standardy rachunkowości, analiza sprawozdań finansowych, wizualizacja i prezentacja danych biznesowych.

Nowy kierunek to studia magisterskie, prowadzone w formie stacjonarnej, a więc bezpłatnej, co jest dużym novum. Drugą ważną informacją jest to, że są prowadzone we współpracy z Uniwersytet Ekonomicznym i absolwenci uzyskają dwa dyplomy PPUZ w Nowym Targu i UE w Krakowie. 

os 26.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również