Kamery live
prognoza pogody

Konkursowy grudzień w nowotarskim Ekonomiku

23 grudnia 2021 15:40

W grudniu, uczniowie nowotarskiego “ekonomika” wzięli udział w wielu różnych konkursach, osiągając w nich całkiem niezłe wyniki. Brawo!

Konkursowy grudzień w nowotarskim Ekonomiku

W dniu 7 grudnia 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu przystąpili do etapu szkolnego konkursu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy – „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej. Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem IX już edycję tego konkursu. W konkursie wzięło udział 31 uczniów, a najlepsze okazały się: Karolina Czyszczoń i  Klaudia Świętek, które będą uczestniczyły w konkursie na szczeblu województwa.

8 grudnia 2021r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Statystycznej. Do pierwszej części etapu centralnego, który odbędzie się 2 marca 2022 roku zakwalifikowało się 80 osób, a wśród nich 2 uczniów nowotarskiego Ekonomika.  Paweł Piszczek z kl.4 a TE, który w etapie okręgowym uzyskał 1 miejsce w okręgu, a  11 na 684 uczestników w Polsce oraz Natalia Chryc z kl. 4 b TE, która zajęła 2 miejsce w okręgu, a  16 miejsce na 684 w Polsce.

17 grudnia rozstrzygnięto „Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny” do którego, tradycyjnie, przystąpiły wszystkie klasy. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostały klasy: klasa 1TR zajęła I miejsce ( stroik nr 6), 2 TE II miejsce (nr 18), 4 b TE III miejsce (nr 22). Nagrodami za tę kreatywną pracę były „Karty niepytajki” i słodycze.

20 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu odbył się szkolny konkurs szachowy zainicjowany przez pana Piotra Plewę – organizatora i sędziego. Do turnieju szachowego zgłosiło się 22 uczniów klas 2, 3 i 4, którzy rywalizowali tempem 10+0 z wylosowanym przeciwnikiem (raz białymi bierkami, a rewanż czarnymi).

Rozegrano ponad 160 meczów szachowych. Poziom rywalizacji był wysoki, ponieważ część meczów kończyło się remisem, a do fazy pucharowej konieczna była dogrywka. Najlepsza ósemka i jej potyczki były prawdziwą gratka dla miłośników tej fascynującej gry. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się batalii ośmiu najlepszych. Zwycięstwa cieszyły, przegrane zdecydowanie nie. Ale każdy gracz dał z siebie wszystko i walczył o nagrody, a te to piękne puchary z hartowanego  szkła oraz książka o tematyce szachowej.

Pierwsze miejsce zajął Wojciech Pietrzak z klasy 3 g HOT, drugie miejsce Marcin Kidoń z klasy 3gRS, a trzecie miejsce Kamil Pacyga 3 p TR.

mat. nadesłane

os 23.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również