Kamery live
prognoza pogody

Kolejni oszuści dzwonią z prośbą o przelanie pieniędzy

8 marca 2019 13:41

To kolejna próba telefonicznego wyłudzenia pieniędzy na Podhalu. Dzięki czujności pracownicy jednego z banków w centrum Nowego Targu 86-letnia kobieta nie straciła swoich oszczędności. 

Kolejni oszuści dzwonią z prośbą o przelanie pieniędzy

W czwartek do jednego z banków w centrum Nowego Targu zgłosiła się nowotarżanka, która chciała wypłacić całe swoje oszczędności i przelać je na inne konto. Podczas rozmowy ze starsza Panią, pracownica placówki zorientowała się, że może chodzić o próbę oszustwa seniorki. O całej sytuacji powiadomiła  Policję. Na miejscu okazało się, że do Starszej Pani z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował kobietę, że z jej konta bankowego ktoś wypłacił pieniądze w kwocie 40 000 złotych. Aby zapobiec dalszym wypłatom gotówki, kobieta musi jak najszybciej udać się do banku, wypłacić wszystkie pieniądze i przelać je na wskazane przez „policjanta” konto.  Mężczyzna kazał się nie rozłączać i prosił o dyskrecję, żeby seniorka nie informowała nikogo o całej sytuacji.  86-latka poszła więc do banku wypłacić wszystkie pieniądze z konta. Na szczęście czujność pracownicy placówki spowodowała, że do oszustwa nie doszło, a kobieta nie straciła swoich oszczędności.

Pamiętaj !

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy!

Policja nigdy nie informuje o prowadzonych akcjach !

Nie przekazuj osobom nieznajomym pieniędzy, haseł, loginów , numerów dokumentów i innych danych na swój temat, które mogą być wykorzystane do popełnienia przestępstwa !

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 08.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również