Kamery live
prognoza pogody

Kierowco uważaj na drodze!

12 lutego 2019 10:18

Przez całą noc na Podhalu trwały intensywne opady śniegu. Drogi są bardzo śliskie, szczególnie te lokalne. Tylko od rana doszło do kilu kolizji na terenie Podhala. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

Kierowco uważaj na drodze!

Obecna aura sprawia, że warunki na drogach dla wszystkich uczestników ruchu drogowego są bardzo ciężkie.  Opady śniegu powodują zdecydowanie gorszą widoczność, śliska nawierzchnia i zalegający śnieg powodują, że koła w każdej chwili mogą stracić przyczepność.  Rano około godziny 7.00 w Rogoźniku kierująca renault straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi, a pojazd dachował. W Lasku  po godzinie 9.00 kierująca volkswagenem również straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie posesji. W zdarzeniach nikt na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujące były trzeźwe.   

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, podczas  zbliżania się do przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania oraz  dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać. 

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 12.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również