Kamery live
prognoza pogody

Kiedy na biegówki w Mieście?

14 grudnia 2022 13:49

Wraz z nadejściem zimy, pierwszymi większymi opadami śniegu i rozpoczęciem sezonu na stokach narciarskich, pojawiają się pytania o trasy narciarstwa biegowego w Nowym Targu. Choć ogłoszone przez miasto zapytanie ofertowe dotyczące utrzymania tras, obejmuje już  przyszłoroczne terminy  (1 stycznia – 31 marca), nie wyklucza się ratrakowania we wcześniejszym terminie. 

Kiedy na biegówki w Mieście?

-W tym roku prawdopodobnie będziemy ratrakować. Teraz tego śniegu wcale nie jest dużo, jak się niektórym wydaje. Będziemy oceniać to w terenie w tym tygodniu. Przetarg dotyczy 2023 roku, ale jeśli będą warunki, to będziemy działać – zapoiada kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki UM Nowy Targ, Arkadiusz Szymczyk.

Nie wiadomo jeszcze, w którym miejscu byłaby wytyczona pierwsza z tras – a Borze Kombinackim, czy w rejonie Boru na Czerwonem. Z doświadczenia poprzednich lat można powiedzieć jedynie, że lepsze warunki panowały zawsze w pierwszej lokalizacji. 

 

 

os 14.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również