Kamery live
prognoza pogody

Farba do włosów brąz – u kogo się sprawdzi? (mat. sponsorowany)

19 grudnia 2021 09:46

Koloryzacja naszych włosów to relatywnie szybki i prosty sposób na to, by w przeciągu paru chwil zmienić całą swoją fryzurę i co za tym idzie, całą swoją prezencję. Pamiętajmy jednak o tym, że farbowanie włosów ma pewne niuanse, z którymi trzeba się zapoznać, by koloryzacja wyszła tak, jak tego sobie życzymy. Pierwszym krokiem będzie dopasowanie koloru farby do swojego typu urody i to właśnie tym tematem zajmiemy się w tym artykule. Sprawdź, komu pasuje farba do włosów brąz!

Farba do włosów brąz – u kogo się sprawdzi? (mat. sponsorowany)

Farba do włosów brąz – czy jest dla każdego?

Farba do włosów brąz jest domeną jesieni, czyli doskonale wpasowuje się w to, co obserwujemy obecnie za oknem. Pamiętajmy jednak o tym, że moda przychodzi i odchodzi, natomiast farba do włosów brąz zostanie z nami jakiś czas i nie powinniśmy kierować się tym, że jest aktualnie modna. Są znacznie ważniejsze wyznaczniki, które pozwolą ocenić, czy dana farba do włosów brąz będzie dla nas odpowiednia. Jednym z nich jest nasza karnacja i ogólny typ urody. Odpowiedzmy więc na pytanie – komu pasuje farba do włosów w brązowym odcieniu?

Farba do włosów brąz jest uznawana za dosyć uniwersalną. To słuszne spostrzeżenie, gdyż na pewno sprawdzi się lepiej przy niektórych typach urody niż blond pukle. Nie oznacza to jednak, że farba do włosów brąz pasuje wszystkim bez wyjątku. Musimy zdawać sobie sprawę, że ciemny kolor znacznie podkreśli rysy naszej twarzy i oprawę naszych oczu.

Komu pasuje farba do włosów brąz?

Farba do włosów brąz pasuje niemal każdemu pod warunkiem, że dobierzemy odpowiedni odcień farby do naszej karnacji. Co to oznacza? Brąz ma wiele odcieni, podobnie jak nasza skóra. W przypadku niektórych typów karnacji sprawdzą się lepiej zimne odcienie brązu, lecz inne bardziej docenią brązowy kolor w ciepłej odsłonie.

Zimny brąz jest polecany szczególnie tym osobom, których typ urody to lato i zima. Są to osoby o jasnej karnacji i posiadające naturalnie włosy w różnych odcieniach blondu, takich jak zupełnie jasne włosy lub lekko popielaty odcień fryzury. Warte uwagi jest też to, że jeśli wyróżniasz się takim typem karnacji, farba do włosów brąz wpadająca w czerwone i rudawe odcienie będzie się prezentowała obłędnie.

Ciepły brąz to kolor, który docenią posiadacze i posiadaczki urody typu wiosna bądź jesień. Są to naturalnie ciemnowłose osoby, posiadające zazwyczaj nieco ciemniejszą karnację. To właśnie dla nich będzie przeznaczona farba do włosów brąz w odcieniach kakao czy czekolady.

Farba do włosów brąz a rysy twarzy

Farba do włosów brąz powinna być także dopasowana do naszej twarzy. Jak zauważyliśmy wcześniej, jest ona w stanie podkreślić nasze rysy twarzy, dlatego będzie ona szczególnie polecana tym osobom, które mają naturalnie szczupłą i pociągłą twarz. W innych wypadkach lepsze mogą okazać się jaśniejsze włosy, które optycznie nas wyszczuplą, zwłaszcza w sytuacji kiedy nasz typ urody to lato lub zima. Pamiętajmy o tym, że znaczenie przy optycznym odbiorze naszej twarzy ma także fryzura, więc na nią również powinniśmy zwrócić uwagę przy koloryzacji.

os 19.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również