Kamery live
prognoza pogody

Dystrybucja węgla w Nowym Targu. Skład opału na terenie PSZOK-u?

2 listopada 2022 10:38

Ustawa o dystrybucji węgla przez gminy została przyjęta przez Sejm i Senat, czeka jedynie na podpis prezydenta. Podhalańskie samorządy – w tym miasto Nowy Targ – powoli szykują się do tego przedsięwzięcia. Burmistrz miasta potwierdził, że miasto zamierza kupić węgiel z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych. Jak tylko ustawa wejdzie w życie, zostanie to ogłoszone w BIP Urzędu Miasta Nowego Targu. W przeciwieństwie do innych samorządów, Nowy Targ nie będzie prowadził ankietyzacji wśród mieszkańców. 

Dystrybucja węgla w Nowym Targu. Skład opału na terenie PSZOK-u?

Zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, gminy będą mogły kupować węgiel od importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę, przy czym cena nie uwzględnia kosztów transportu. Gmina ma następnie sprzedawać węgiel mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę. 

Składowaniem i dystrybucją węgla na terenie Nowego Targu miałby zająć się Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji, a jednym z wytypowanych miejsc jest Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych przy ul. Jana Pawła II w Nowym Targu. PSZOK jest ogrodzony i monitorowany, wyposażony w odpowiednią wagę samochodową i posiada utwardzony plac, gdzie można składować większą ilość opału. Miasto opcjonalnie rozważa też współpracę z którymś ze składów węglowych. 

 

os 02.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również