Kamery live
prognoza pogody

Duże zainteresowanie rozwojem sieci gazowej wśród mieszkańców Kowańca i Szuflowa

2 października 2020 12:49

W środę 30 września 2020 roku w budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu z inicjatywy Burmistrza Miasta Nowy Targ zorganizowane zostało spotkanie dotyczące rozbudowy sieci gazowej w rejonie os. Szuflów oraz górnej części ul. Kowaniec.

Duże zainteresowanie rozwojem sieci gazowej wśród mieszkańców Kowańca i Szuflowa

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta, przedstawiciele Rady Miasta, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa Oddział w Nowym Targu oraz licznie zebrani mieszkańcy.

Przedstawiciele PSG w formie prezentacji multimedialnej przedstawili aspekty formalne oraz warunki techniczne przyłączenia się do sieci gazowej. Omówili także zalety płynące z ogrzewania gazem ziemnym, relację cenową między gazem ziemnym a innymi mediami oraz koszty wykonania przyłącza gazowego, a po prezentacji odpowiadali szczegółowo na zadawane przez mieszkańców pytania.

Naczelnik Wydziału GKiOŚ szczegółowo omówił programy wsparcia finansowego, z których mogą skorzystać właściciele nieruchomości przy wymianie starych i nieekologicznych kotłów c.o. na nowoczesne na gaz z sieci.

Ponadto na miejscu osoby zainteresowane mogły wypełnić i złożyć wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej oraz otrzymać deklarację uczestnictwa w programie dofinansowania do wymiany kotłów c.o.

-Tak duże zainteresowanie mieszkańców ekologicznymi źródłami ogrzewania w połączeniu z licznymi działaniami realizowanymi przez Miasto Nowy Targ w zakresie ograniczenia zanieczyszczenia powietrza pozwalają mieć nadzieję, że cel jakim jest czyste powietrze uda się szybko osiągnąć – stwierdził Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha.

W związku z pandemią COVID-19 spotkanie odbyło się przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.

źródło: UM Nowy Targ

os 02.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również