Kamery live
prognoza pogody

Do 8 lat pozbawienia wolności – nowe fakty na temat zderzenia busa z pociągiem

5 lutego 2018 15:41

W niedzielę 4 lutego br. około godziny 11.00 w Szaflarach na ulicy Orkana kierujący autobusem  marki Mercedes-Benz 72 – letni mieszkaniec  Nowego Targu,  chcąc wyjechać na “zakopiankę”, wjechał na przejazd kolejowy pomimo tego, że nie było już miejsca do kontynuowania jazdy. W tym czasie nadjechał pociąg osobowy relacji Katowice-Kraków, który z całej siły uderzył w tył autobusu i odrzucił go na pobocze. W pojeździe znajdował się jedynie kierowca, a w pociągu około 150 osób. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Do 8 lat  pozbawienia wolności - nowe fakty na temat zderzenia busa z pociągiem

Kiedy bus znajdował się na torach, sygnalizator świetlny ostrzegał o nadjeżdżającym pociągu. Przed pojazdem na skrzyżowaniu stały jeszcze dwa inne samochody, dlatego tył pojazdu  znajdował się na torach. Kierowca próbował jeszcze wycofać żeby zjechać z torowiska, jednak za nim również już stały samochody. W tym czasie nadjechał pociąg osobowy relacji Katowice-Kraków, który z całej siły uderzył w tył autobusu i odrzucił go na pobocze.  W pojeździe znajdował się jedynie kierowca, a w pociągu około 150 osób. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Tył autobusu został doszczętnie zniszczony. Po pasażerów z pociągu przyjechały autobusy zastępcze, które przewiozły ich do miejsca docelowego podróży. Zarówno kierujący pojazdem,  jak i maszynista i kierownik pociągu w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

72 – latkowi za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w  ruchu lądowym grozi do 8 lat  pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

fot. OSP Szaflary/Facebook

 

Szaflary: zderzenie busa z pociągiem

os 05.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również