Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej rośnie w oczach
Budowany w Klikuszowej stadion narciarski zaczyna nabierać kształtów. Trasy zostały już w większości utwardzone, most został zbudowany, a prace nad głównym budynkiem, w którym mieścić się będą m.in. szatnie, mają się bliżej końcowi. Inwestorzy przewidują, że Centrum Narciarstwa Biegowego zostanie oddane do użytku w drugiej połowie przyszłego roku.
Dwa kilometry tras narciarskich, zaplecze noclegowe, a także infrastruktura, dzięki której będzie można organizować zawody rangi światowej. Planowane w Klikuszowej Centrum Narciarstwa Biegowego powoli nabiera kształtów.
– Myślę że w sierpniu będzie koniec inwestycji, także w następną zimę, dokładnie w grudniu, będziemy mogli biegać w Klikuszowej na nartach – mówi nam Dawid Szeliga, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.
Powstający stadion ma być największym tego typu ośrodkiem sportowym dla biegaczy narciarskich nie tylko na Podhalu, ale również w całej Małopolsce. Poza wybudowaniem kilku mostów, estakad, stadionu czy profesjonalnej szatni, klikuszowiańska pętla ma łączyć się z innymi trasami, m.in. tymi prowadzących na Turbacz.
– Nie zamierzamy konkurować z ośrodkami narciarskimi typu Zakopane czy Białka natomiast, wydaje się nam, że jeżeli chodzi o trasy do biegania to możemy mieć bardzo profesjonalną trasę, zainteresowanie będzie nie tylko jeśli chodzi o skalę Podhala i województwa, ale i też ogólnopolskie zainteresowanie – tłumaczy Jan Smarduch, wójt Gminy Nowy Targ.
Dzięki takiemu rozwiązaniu narciarze będą mogli korzystać z tras o łącznej długości nawet kilkudziesięciu kilometrów (…).
Więcej na ten temat w materiale video poniżej. Zapraszamy do oglądania!
/ps/
Komentarze
Wspaniale wieści ! Kapitalnie, gdy osoby zaangażowane mogą realizować plany budowy ośrodka biegowego! Czekamy z niecierpliwością, jadąc tymczasem do Ptaszkowej do CSZ.