Kamery live
prognoza pogody

Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej rośnie w oczach

Wyciszenie Włącz dźwięk

Budowany w Klikuszowej stadion narciarski zaczyna nabierać kształtów. Trasy zostały już w większości utwardzone, most został zbudowany, a prace nad głównym budynkiem, w którym mieścić się będą m.in. szatnie, mają się bliżej końcowi. Inwestorzy przewidują, że Centrum Narciarstwa Biegowego zostanie oddane do użytku w drugiej połowie przyszłego roku.

Dwa kilometry tras narciarskich, zaplecze noclegowe, a także infrastruktura, dzięki której będzie można organizować zawody rangi światowej. Planowane w Klikuszowej Centrum Narciarstwa Biegowego powoli nabiera kształtów.

– Myślę że w sierpniu będzie koniec inwestycji, także w następną zimę, dokładnie w grudniu, będziemy mogli biegać w Klikuszowej na nartach – mówi nam Dawid Szeliga, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

Powstający stadion ma być największym tego typu ośrodkiem sportowym dla biegaczy narciarskich nie tylko na Podhalu, ale również w całej Małopolsce. Poza wybudowaniem kilku mostów, estakad, stadionu czy profesjonalnej szatni, klikuszowiańska pętla ma łączyć się z innymi trasami, m.in. tymi prowadzących na Turbacz.

 – Nie zamierzamy konkurować z ośrodkami narciarskimi typu Zakopane czy Białka natomiast, wydaje się nam, że jeżeli chodzi o trasy do biegania to możemy mieć bardzo profesjonalną trasę, zainteresowanie będzie nie tylko jeśli chodzi o skalę Podhala i województwa, ale i też ogólnopolskie zainteresowanie – tłumaczy Jan Smarduch, wójt Gminy Nowy Targ.

Dzięki takiemu rozwiązaniu narciarze będą mogli korzystać z tras o łącznej długości nawet kilkudziesięciu kilometrów (…). 

Więcej na ten temat w materiale video poniżej. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

Piotr Starmach 26.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Agnieszka 12:49 27.12.2019

Wspaniale wieści ! Kapitalnie, gdy osoby zaangażowane mogą realizować plany budowy ośrodka biegowego! Czekamy z niecierpliwością, jadąc tymczasem do Ptaszkowej do CSZ.

Zobacz również