Kamery live
prognoza pogody

Brama w Gorce – otwarta od 30 kwietnia

Już w niedzielę, 30 kwietnia – długo oczekiwane otwarcie Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego “Brama w Gorce”, zlokalizowanego w Waksmundzie. Główną atrakcją obiektu jest łatwo dostępna i bezpieczna ścieżka spacerowa o rekordowej długości 1300 m, ale także podziemny tunel i dwie wieże widokowe – o wysokości 17 i 35 metrów. Centrum jest otwarte i dostępne dla turystów w każdym wieku. 

Brama w Gorce - otwarta od 30 kwietnia

Odwiedźcie fascynujący świat gorczańskiej przyrody” – czytamy zachęcający nagłówek w nadesłanej informacji prasowej. Brama w Gorce to nowe miejsce na mapie atrakcji Podhala, które ma połączyć w sobie aspekt edukacyjny z zabawą, tworząc warunki do aktywnego wypoczynku. Każdy, kto odwiedzi Centrum, będzie miał okazję doświadczyć “wyjątkowego kontaktu ze światem roślin i zwierząt”, które można spotkać w Gorcach, z kolei podziemny tunel zdradzi tajemnice składu skał i sposobu w jaki woda nadaje im kształt. 

Osią Centrum jest łatwo dostępna i bezpieczna ścieżka spacerowa o rekordowej długości – 1300 m. W trakcie przejścia zwiedzający napotka się na tablice edukacyjne, które przybliżają środowisko naturalne Gorców. Dwie wieże widokowe pozwolą zobaczyć przyrodę z lotu ptaka, a tunel – ukryty fragment ścieżki – daje możliwość zajrzenia pod ziemię i pozwoli zgłębić tematy związane z geologią i życiem w górskich jaskiniach.

– Szczególny nacisk położyliśmy na to, aby nasze Centrum było dostępne dla każdego – mówi Marcin Kolasa, prezes spółki Brama w Gorce. – Zarówno ścieżkę, jak i pawilon edukacyjny i punkty gastronomiczne z łatwością odwiedzą seniorzy, czy rodziny z małymi dziećmi. Kolejnym priorytetem było bezpieczeństwo odwiedzających. Śmiało możemy powiedzieć, że Brama w Gorce jest najbezpieczniejszym tego typu obiektem w Europie – dodaje prezes Kolasa.

Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne kieruje swoją ofertę do wszystkich turystów. Dla najmłodszych gości przygotowano plac zabaw, interaktywne prezentacje i figury zwierząt – maskotek Centrum. Dzieci będą mogły sfotografować się z lisem, rysiem, czy niedźwiedziem. Miłośnicy mocniejszych wrażeń mogą wejść na jedną z widokowych wież. W ramach ścieżki dostępne są dwie – o wysokości 17 i 35 m. Roztaczają się z nich widoki na całą okolicę.

Wycieczka do Bramy w Gorce kończy się we wnętrzach Pawilonu Edukacyjnego, gdzie można poznać gorczańską przyrodę z bliska – dotknąć owczej wełny, dowiedzieć się jak robi się oscypki. W tym miejscu można poznać mieszkańców karpackiej puszczy i posłuchać jej odgłosów.

Na trasie wycieczki znajduje się kawiarnia. Brama w Gorce, to miejsce przygotowane także na przyjęcie grup zorganizowanych, w tym szkolnych. Na terenie obiektu zlokalizowano, między innymi, miejsce na spotkanie przy grillu.

Za jeden bilet normalny zapłacimy 65 zł, bilet ulgowy (dla dzieci od 3 – 14 lat, osób 65+, osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów) to koszt 50 zł. Są też bilety rodzinne: bilet 2+1 to koszt 140 zł, bilet 2+2 to koszt 180 zł, a dopłata za trzecie i każde kolejne dziecko – 40 zł. Dzieci do lat 3 – gratis. Korzystanie z placu zabaw – 10 zł. Odrębny cennik obowiązuje dla grup zorganizowanych. 

Aby dotrzeć do “Bramy w Gorce”, będzie można skorzystać z płatnego transportu zorganizowanego z parkingu (również płatnego-20 zł) przy ul. Kościelnej w Waksmundzie. Do wyboru mają być docelowo dwa rodzaje transportu: kolejka turystyczna „Ciuchcia” oraz bus ośmioosobowy. Informacje na temat cennika transportu, będzie można uzyskać bezpośrednio od przewoźników na terenie Parkingu Brama w Gorce.

informacja prasowa/opr. os

 

os 27.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

4 komentarze
Sylwester 16:03 29.04.2023

Gdzie się podział mój komentarz... Sylwester

Sylwester 15:58 29.04.2023

Dutki... Dutki... Dutki.... Atrakcje.. Atrakcje... Atrakcje.. Las nietknięty ręką człowieka to jest atrakcja. Moda na spacery w koronach drzew...Idiotyzm do kwadratu. Widoki i piękne krajobrazy które na Podhalu są wszechobecne już nie wystarczają. Ale wiadomo dutki przede wszystkim. 65 zł za wejście do lasu. Ludzie opamietajcie się....

Góral 19:14 27.04.2023

Parking znajduje się w Waksmundzie na ul kościelnej oferuje dowóz do atrakcji busem lub wycieczkową ciuchcią

Sabina 16:03 27.04.2023

Moim zdaniem jako szanujący się portal dziennikarski powinniście dopytać o cennik oraz o parkingi i dojazd bo tego kompletnie brakuje.

Zobacz również