Kamery live
prognoza pogody

63-letni pieszy leżał na jezdni. Był pod wpływem alkoholu

17 kwietnia 2021 14:10

Policjanci interweniowali ostatnio w różnych miejscach powiatu wobec dwóch nietrzeźwych pieszych stwarzających poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Jeden z nich leżał na jezdni, drugi stał na samym środku drogi. Na szczęście kierowcy w porę zareagowali i nie doszło do tragedii. Zdarzenia miały miejsce w Rabce – Zdroju i w Szlachtowej. 

63-letni pieszy leżał na jezdni. Był pod wpływem alkoholu

W środę (14.04.2021) późnym wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju otrzymali informację o czołgającym się po jezdni mężczyźnie. Po przyjeździe na miejsce, w Rabce-Zdroju na ulicy Poniatowskiego, funkcjonariusze zastali leżącego częściowo na jezdni mężczyznę. 63-latek był pod wpływem alkoholu. Na szczęście kierowcy w porę zareagowali i nie doszło do tragedii. Mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie. Czynności w sprawie o wykroczenie prowadzą rabczańscy policjanci.

Natomiast wczoraj po godzinie 22, policjanci interweniowali w Szlachtowej wobec pieszego, który stał na środku  jezdni.  28-latek również był pod wpływem alkoholu. W tym przypadku, kierowcy także w porę zareagowali i nie doszło do tragedii. W obawie o zdrowie i życie mężczyzny, został on przewieziony do wytrzeźwienia do nowotarskiej komendy. Czynności w sprawie o wykroczenie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. 

Pieszy znajdujący się na jezdni stwarza bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym. Szczególnie po zmierzchu piesi są słabo widoczni. Dlatego stosowanie się do ograniczeń prędkości ma tak duże znaczenie, w szczególności na terenie obszaru zabudowanego, gdzie ruch niechronionych uczestników ruchu drogowego jest znacznie większy. 

Niestety nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, o czym świadczą tak licznie zatrzymywane prawa jazdy za nadmierną prędkości. Tylko wczorajszego wieczoru dwóch kolejnych kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Na szczęście w tych dwóch przypadkach, kierowcy zdążyli w porę zareagować i nie doszło do nieszczęścia. Pamiętajmy o zasadzie ograniczanego zaufania do pozostałych uczestników ruchu drogowego i poruszajmy się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

źródło: KPP Nowy Targ

os 17.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również