PILNE
Kamery live
prognoza pogody

105 nowych autobusów i 13 nowych podatników – efekt obniżenia stawki podatku w Nowym Targu

1 lutego 2018 12:49

105 nowych autobusów i 13 nowych podatników zarejestrowanych zostało w ciągu minionego roku. Jest to skutek obniżenia stawki podatku od autobusów na terenie Gminy Miasto Nowy Targ, jaką uchwalono pod koniec 2016 roku. 

105 nowych autobusów i 13 nowych podatników - efekt obniżenia stawki podatku w Nowym Targu

Uchwała Rady Miasta Nowy Targ z dnia 5 grudnia 2016 roku określała nowe stawki podatku od środków transportowych na terenie Gminy Miasto Nowy Targ. Stawka podatku od autobusów uległa wówczas znacznemu obniżeniu, m.in. z uwagi na wysokie koszty, jakie musiał ponosić Miejski Zakład Komunikacji. Celem zmian było jednak przede wszystkim zachęcenie przedsiębiorców posiadających ciężki sprzęt transportowy, do rejestrowania pojazdów na terenie gminy Nowy Targ, a nie – jak miało to często miejsce wcześniej – poza nią, w gminach, gdzie podatek ten był niższy lub nawet na Słowacji, gdzie tego podatku nie ma w ogóle.

Decyzja o obniżeniu stawek odniosła pozytywny skutek – w 2017 roku w Nowym Targu zarejestrowało się  13 nowych podatników oraz aż 105 nowych autobusów. 

os 01.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również