Kamery live
prognoza pogody

Cwaniactwo nie popłaciło

5 marca 2019 15:14

Saszetka nie miała ceny. Odkleili więc z innej, tylko mniejszej i bardzo podobnej. Teraz odpowiedzą za oszustwo, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Cwaniactwo nie popłaciło

Wczoraj ( 4 marca br.) około godziny 10.00 policjanci dostali informację od ochroniarza jednego  z marketów na terenie Nowego Targu o ujęciu sprawców oszustwa. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali ochroniarza wraz z 27-letnią mieszkanką gminy Szczawnica i 32-letnim mieszkańcem gminy Czarny Dunajec.  Jak się okazało, w trakcie robienia zakupów kobiecie spodobała się czarna saszetka, która nie miała widocznej ceny. 

W koszu z towarem znajdowała się mniejsza, jednak bardzo podobna saszetka do tej wybranej przez 27-latkę. Niewiele myśląc mężczyzna zerwał cenę z tej mniejszej,  podał ją kobiecie, która nakleiła ją na swojej wybranej saszetce. Jak gdyby nigdy nic kontynuowali zakupy, a następnie zapłacili za towar. Przy wyjściu zostali zatrzymani przez ochroniarza, który o całej sytuacji powiadomił policję. Gdyby para dokładniej obejrzała towar zorientowałaby się, że cena znajdowała się w środku saszetki. Różnica wynosiła niecałe 12 złotych, które musieli dopłacić. Jednak nie zwalnia to pary z odpowiedzialności karnej. Oboje zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie, gdzie usłyszeli zarzuty.

Za oszustwo ( tj. art. 286 §1 i 3 k.k.)  grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 05.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również