Kamery live
prognoza pogody

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich. Zatrzymany właściciel

3 lipca 2020 12:37

Policjanci z Rabki Zdrój  zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli blisko 1000 krzewów w różnej fazie wzrostu. 29-letni plantator usłyszał prokuratorskie zarzuty i grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich. Zatrzymany właściciel

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  ustalili, że na terenie Spytkowic znajduje się nielegalna plantacja konopi. We wtorek (30.06.br.) funkcjonariusze pojechali  w ustalony rejon, gdzie w zagajniku  natrafili na kilkaset krzewów konopi indyjskich. Sadzonki rosły pomiędzy drzewami i były w różnej fazie wzrostu, a niektóre miały blisko 1,5 metra wysokości. 

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko tysiąc krzewów. Okazało się, że właścicielem uprawy jest 29-latek z Raby Wyżnej, który obecnie mieszkał w Spytkowicach. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy konopi indyjskich.  

Z uwagi na to, że uprawa mogła dostarczyć  znacznej ilości ziela konopi, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

 

os 03.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również