Kamery live
prognoza pogody

Zimowa Akademia Sportu wróciła do Nowego Targu

26 czerwca 2021 21:12
Wyciszenie Włącz dźwięk

Koniec czerwca i sporty zimowe? Tak, to możliwe – w nowotarskim parku miejskim wystartowała dziś Zimowa Akademia Sportu. Dzieci i młodzież mogą osobiście przekonać się jak to jest być biathlonistą, hokeistą, unihokeistą czy curlingowcem.

Trwająca od dziś w Nowym Targu, festiwalowa odsłona sportów zimowych w letnim plenerze to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Festiwal jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Poza możliwością spróbowania sił w dyscyplinach typowo zimowych – dla potrzeb wydarzenia przygotowanych w nieco innej formule  – festiwal jest też okazją do spotkania z olimpijczykami i sportowymi mistrzami. 

W tej edycji wydarzenia biorą udział Bartosz Łobaza – reprezentant Polski w curlingu, Igor Sikorski – medalista Igrzysk Paraolimpijskich w narciarstwie alpejskim, Krystyna Guzik – olimpijka w biathlonie, Paulina Ligocka – olimpijka w snowboardzie i Natalia Czerwonka – srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Sochi 2014 w łyżwiarskim biegu drużynowym. 

Wydarzenie jest też okazją wsparcia pogorzelców z Nowej Białej – podczas festiwalu można wrzucić do puszki dobrowolny datek z przeznaczeniem na ten właśnie cel. 

Jutro – ciąg dalszy zabawy ze sportami zimowymi w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w Nowym Targu. Festiwal potrwa od 10 do 15. 

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Anima Proc Activ, Gmina Miasto Nowy Targ, Województwo Małopolskie oraz BDB Event. Partnerem wydarzenia jest Winter Classic Nowy Targ. 

mat. sponsorowany

Piotr Starmach 26.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również