transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy
Zapraszamy już w czwartek 21 marca 2019r. od godz. 17:40 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Zaskakująca decyzja zawodnika „Szarotek”

Kapica jest wychowankiem „Szarotek” barwy których reprezentował przez zdecydowaną większość swojej kariery, z krótką przerwą na występy w KH Sanok. Jest też absolwentem SMS Sosnowiec.

W polskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 228 spotkań w których strzelił 15 bramek oraz zanotował 27 asyst. Na ławce kar spędził 94 minuty. Jest dwukrotnym brązowym medalistą Polskiej Hokej Ligi wraz z Szarotkami w sezonach 2004/2005 oraz 2017/2018. Ponadto rozegrał 45 spotkań w I lidze (9 goli, 12 asyst), 1 spotkanie w Pucharze Polski oraz 10 spotkań podczas Mistrzostw Świata Dywizji I U18 (1 gol, 1 asysta) oraz 8 spotkań podczas Mistrzostw Świata Dywizji I U20 (1 asysta).

Za pośrednictwem oficjalnej strony klubowej zawodnik zdradził powody swojej decyzji. 

Przyszedł czas powiesić łyżwy na kołku. Jest to bardzo ciężka decyzja dla mnie ale mam już prawie 30 lat i nastała pora na nowe wyzwania. Dziękuję wszystkim za te piękne chwile. To był dla mnie wielki za szczyt grać „szarotką” na piersi, a chłopakom z drużyny życzę sukcesów  i powodzenia.

– W imieniu klubu, zarządu oraz kibiców dziękuje Kamilowi za reprezentowanie barw Podhala i oddanie serca szarotkom przez te wszystkie lata. Kamil to świetny chłopak, który wprowadzał fajną atmosferę w szatni. Życzymy mu wszyscy realizacji jego nowych celów które przed sobą postawił – podkreśla Jurzec.

Trener Podhala Tomek Valtonen nie ukrywa, że był zaskoczony decyzją swojego zawodnika, ale też ją rozumie.

Próbowałem Kamila przekonać by zmienił zdanie. Byłem z niego zadowolony. Z jego pracy na treningach. Do tego był dobrych duchem tej drużyny. Rozmawialiśmy kilkukrotnie. W tym co mówił, jak argumentował swoja decyzję był sens. Jeżeli chcesz być wyczynowym sportowcem musisz się temu poświęcić w 100 procentach. Kamil doszedł do wniosku, że chce poświęcić się innym zajęciom. Po prostu musimy uszanować tę decyzję – podkreślił szkoleniowiec „Szarotek”.

1 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

Były zawodnik

Październik 17, 2018, o 19:36:28

Ile się można bawić życie nie kończy się na hokeju męska decyzja i tak jakoś szału nie grał zwykły obrońca jakich było w Podhalu setki tylko trafił na czas deficytu zawodników.

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna