Kamery live
prognoza pogody

Wybuch gazu na budowie “Nowej Zakopianki”

14 czerwca 2021 20:10
Wyciszenie Włącz dźwięk

Jedna osoba została ranna w wyniku eksplozji gazu na granicy Rdzawki i Klikuszowej. Do rozszczelnienia gazu doszło w wyniku naruszenia rurociągu przez koparkę w trakcie prac ziemnych na placu budowy “Nowej Zakopianki”. Ruch drogowy na “Zakopiance” został zatrzymany na kilka godzin.

Do zdarzenia doszło około 19:00. Pracujący na placu budowy “Nowej Zakopianki” operator koparki naruszył główną magistralę gazową na Podhale. Doszło do eksplozji, która lekko raniła mężczyznę. Został on przewieziony do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Po około godzinie od naruszenia rurociągu gazownikom udało się zakręcić główny zawór w Mszanie Dolnej. Jednocześnie Policja zamknęła “zakopiankę” na odcinku Rdzawka – Klikuszowa, kierując kierowców na objazdy.

 – Ponieważ akcja toczy się zaraz przy samej trasie, wyznaczono stumetrową strefę bezpieczeństwa – mówi Piotr Krygowski, oficer prasowy PSP w Nowym Targu. – Ale po zakręceniu głównego zaworu nie ma już zagrożenia wybuchem, gaz nie ma od czego się zapalić.

Awaria gazociągu będzie miała poważne skutki dla całego Podhala. Powiat tatrzański i część powiatu nowotarskiego – w tym także Nowy Targ – przez co najmniej całą noc nie będzie miało gazu. 

Piotr Starmach 14.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również