Kamery live
prognoza pogody

Wszyscy na niebiesko – nowotarskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu (galeria)

3 kwietnia 2017 09:15

Trwają nowotarskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem oraz z ich rodzinami, dziś wszędzie rządzi kolor niebieski. 

Wszyscy na niebiesko - nowotarskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu (galeria)

Obchody potrwają cały dzień, a ich program jest bardzo urozmaicony. Udział w nich biorą przedszkolaki oraz uczniowie niemal wszystkich nowotarskich podstawówek – uczestnictwo w różnych ciekawych warsztatach ma na celu przybliżenie im sposobu, w jaki osoba dotknięta autyzmem odbiera świat, dzięki czemu uczniowie będą mieli szansę na to, by lepiej zrozumieć ten problem.

Obchody rozpoczęły się od tematycznych występów na scenie MOK, w których wzięła udział grupa teatralna “Wędrujący talerzyk” z “Opowieściami z Narni” i zespół taneczny “Sylaba” z SOSW nr 1 w Nowym Targu. Następnie miała miejsce prezentacja multimedialna, w skrócie przedstawiająca temat autyzmu. Widowiskowo wyglądał happening, który odbył się po występach pod budynkiem MOK – młodsi i starsi uczestnicy wydarzenia malowali niebieską kredą swoje wizje świata. Akcji towarzyszyła piękna pogoda, dobry humor i…niebieskie baloniki. Wielu uczestników również pamiętało o tym, by ubrać się właśnie w tym kolorze.

Obchody potrwają do późnego wieczora. Zakończą się projekcją filmu opowiadającego historię dotkniętego autyzmem chłopca Tomka oraz jego psa. Wcześniej odbywają się warsztaty dla szkół podstawowych (,,Figlarne zmysły’’ – lekcja adaptacyjna; ,,Świat malowany niebieską kredką’’ – zajęcia arteterapii; ,,Rozmowy w toku’’ – zajęcia alternatywnej komunikacji; ,,Konkurs talentów’’ – fakty i mity dotyczące autyzmu), bezpłatne konsultacje psychologiczne, neurologopedyczne, logopedyczne, konsultacje z zakresu integracji sensorycznej, wykłady specjalistów tych dziedzin oraz wystąpienie Grupy Wsparcia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Autyzmem. 

Organizatorami wydarzenia są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu, Pracownia Logopedyczna Mowa oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, który jest również jego gospodarzem. Patronat honorowy objęli: Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego.

/os

NT24TV 03.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również