Kamery live
prognoza pogody

Wiktor Klag szóstym żakiem w Polsce!

9 kwietnia 2018 15:28
Mława była gospodarzem III Grand Prix Polski Żaków w Tenisie Stołowym, w którym wystąpiło czworo przedstawicieli z naszego regionu.
Wiktor Klag szóstym żakiem w Polsce!

Cała czwórka znalazła się w najlepszej “32” w kraju. Bardzo dobre zawody rozegrał Wiktor Klag, który ostatecznie zajął VI m-ce, pokonując kolejno: Adama Sławackiego z Pszowa 3:0, Jana Krutula z Białegostoku 3:0, Then Olafa z Czechowic-Dziedzic 3:1. W meczu o “16” Wiktor wygrał z Kamilem Sadowskim z Grodziska Mazowieckiego 3:0, w meczu o “8′” pokonał Stanisława Krutula z Białegostoku 3:0. W pojedynku ćwierćfinałowym Wiktor przegrał turniejową “1” Marcelem Błaszczykiem z Rawy Mazowieckiej 3:0.

Michał Kowalczyk przeszedł eliminacje jak burza, dopiero w meczu o “8” musiał uznać wyższość Karola Broszkiewicza z Piotrowic przegrywając 0:3 i ostatecznie zakończył swoje zmagania na miejscu 20.

Ostatnim zawodnikiem nowotarskich Gorców był Franciszek Zaniewski, który po raz pierwszy awansował do “32”, kończąc na miejscu w przedziale 25-32.

Jedyną dziewczynką z Podhala była przedstawicielka UKS “Tornado” Waksmund Iwona Kolasa, która ostatecznie zakończyła turniej na miejscu w przedziale 21-24.

Turniej uważam za udany. Troje naszych zawodników poprawiło swoje wyniki względem rozstawienia. Nie udało się to tylko Michałowi Kowalczykowi, ale myślę że to tylko “wypadek przy pracy”. Teraz będziemy się koncentrować przed najważniejszą częścią sezonu. Zostały nam do rozegrania Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Już za dwa tygodnia rozpoczynają młodzicy, którzy rywalizować będą w Drzonkowie koło Zielonej Góry, w dniach 19-22.04, natomiast wyżej wymienieni Żacy swoje Mistrzostwa rozegrają w Kraśniku w dniach 9-10.06 – mówi trener KS Gorce, Tomasz Klag. 

Maciej Zubek 09.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również