Kamery live
prognoza pogody

Wakacyjna Trasa Dwójki w Nowym Targu (zdjęcia z lotu ptaka)

29 czerwca 2020 17:06

Choć nowotarskie lotnisko pamięta duże, muzyczne wydarzenia na ogólnopolską skalę, start “Wakacyjnej Trasy Dwójki” był przedsięwzięciem, jakiego tutaj jeszcze nie było. I nie chodzi wyłącznie o samochodową formułę koncertu, ale również o całą jego obsługę techniczną. Zresztą…sami zobaczcie na zdjęciach z lotu ptaka, z jakim rozmachem mieliśmy tu do czynienia.

Wakacyjna Trasa Dwójki w Nowym Targu (zdjęcia z lotu ptaka)

Rozmach wczorajszego koncertu, właśnie od strony technicznej – trudno tu mówić o sukcesie frekwencyjnym – ciężko porównać z czymkolwiek z przeszłości, jednak przy okazji warto wspomnieć ostatnią tak dużą muzyczną imprezę w naszym mieście. Notabene, również transmitowana była na antenie telewizyjnej “dwójki”, a jedną z jej prowadzących była znana prezenterka Monika Richardson. Mowa o 5. edycji Festiwalu Muzyki i Przyrody “Tam, gdzie biją źródła”. Wydarzenie zgromadziło na nowotarskim lotnisku 25 – tysięczną  publiczność z terenu całej Polski. Koncert odbył się dokładnie 20 lat temu, 12 sierpnia 2000 roku. 

Wakacyjna Trasa Dwójki porwała Nowy Targ

Impreza była spotkaniem profesjonalistów i amatorów czystego folkloru i muzyki nim inspirowanej; poważnej, jazzu, folku i rocka. Wystąpiły sławy muzyczne jak: Michael Rose (po raz pierwszy w Polsce), brytyjsko-azjatycka grupa FUN-DA-MENTAL, DE PRESS, ASSUNTA i inne. Fani zjechali się z różnych stron Polski. W sierpniową noc w rytmach rockowych, cygańskich, góralskich i innych, bawiło się około 25 tysięcy ludzi. Kto nie dotarł na lotnisko mógł obejrzeć imprezę w II programie TVP, który przez 3 dni emitował relacje z Festiwalu. Była to znakomita promocja naszego miasta – czytamy w kronice roku 2000 na stronie Urzędu Miasta.

Transmitowany na żywo start “Wakacyjnej trasy dwójki”, niewątpliwie również był dla miasta ogromną promocją. Pozostaje jedynie refleksja nad tym, jak bardzo w ciągu ostatnich dwóch dekad zmienił się rodzaj oferty kulturalnej promowanej w mediach publicznych. 

Historyczny “koncert samochodowy” za nami

zdjęcia: Paweł Kos

os 29.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również