Kamery live
prognoza pogody

W weekend – rowerowe emocje

15 maja 2017 15:18

Już w najbliższy weekend do Nowego Targu przyjadą kolarze amatorzy z całego kraju, by wziąć udział w rywalizacji w ramach II edycji wyścigu etapowego Nowy Targ Road Challenge. W trzydniowej imprezie przewidziano też atrakcje dla dzieci. 

W weekend - rowerowe emocje

Nowy Targ Road Challenge to wyścig kolarski składający się z trzech etapów:

1. etap to jazda indywidualna na czas z Knurowa przez Przełęcz Knurowską z metą w Ochotnicy Górnej.

2. etap ze startem i metą w Dursztynie poprowadzony jest przez Krempachy, Nową Białą, Trybsz, Łapsze Wyżne i Niżne, Niedzicę, Spiską Starą Wieś, Wielką Frankową, Ostrurnię i Łapszankę. Na tym etapie do pokonania zawodnicy będą mieli 2 rundy przez tereny Polski i Słowacji.

W 3. ostatnim dniu wyścigu gospodarzem startu i mety jest miasto Nowy Targ. Zawodnicy startują ze stadionu przy Hali Lodowej, jadą w kierunku Morawczyny i Pyzówki gdzie wjadą na 2 małe a następnie 4 duże rundy przebiegające przez Pyzówkę, Trute, Ludźmierz, Krauszów, Długopole. Po przejechaniu wszystkich rund zawodnicy udają się na metę usytuowaną na stadionie przy Hali Lodowej w Nowym Targu.

W związku z wyścigiem organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci.

W Niedzielę 21 maja zostaną rozegrane zawody dla dzieci rocznik 2004-2010. Zapisy zaczynają się od godziny 9.00 – 10.45. Dzieci podzielone według rocznika i płci będą startować w osobnych grupach. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje i nagrody dla uczestników. Start w zawodach dla dzieci jest bezpłatny.

Ponadto z uwagi na przebieg wyścigu wystąpią utrudnienia w ruchu, za które przepraszamy i zapraszamy do kibicowania!!!

Szczegółowe informacje na temat wyścigu znajdują się na stronie www.nowytargroadchallenge.pl

NT24TV 15.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również