Kamery live
prognoza pogody

Ukarani mandatami za wjazd quadami do lasu

27 marca 2024 11:46

Zwiększenie bezpieczeństwa osób odpoczywających w górach, a także reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby niestosujące się do zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych to główny cel wspólnych działań podejmowanych przez Policję i Straż Leśną.

Ukarani mandatami za wjazd quadami do lasu

/fot. KPP Nowy Targ/

23 marca funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nowego Targu i Rabki-Zdroju pełnili wspólną służbę w rejonie szczytu Luboń Wielki. Reagując na wszelkie sygnały nielegalnych wjazdów do lasów, mundurowi podejmują odpowiednie działania. Las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które stwarzają zagrożenie dla innych, niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Wiele osób było zaskoczonych widokiem funkcjonariuszy w górach. W szczególności kierujący quadami, którzy zostali ujawnieni przy schronisku na szczycie Luboń Wielki. Wszyscy czterej za nieuprawniony wjazd do lasu zostali ukarani mandatami karnymi po 500 złotych.

Policja przypomina: na drogach leśnych nie muszą być ustawione szlabany i znaki zakazujące poruszania się po nich, gdyż zakaz ten wynika wprost z zapisów ustawy o lasach. Obowiązuje on cały rok, nie tylko w okresie zagrożenia pożarowego. Należy pamiętać, że nie zastosowanie się do przepisów jest wykroczeniem.

Wjazd pojazdami silnikowymi do lasu jest zabroniony – zgodnie z art. 29 ustawy o lasach. Sprawcy wykroczenia może grozić mandat karny w wysokości 500 zł, a w niektórych przypadkach sprawa może być skierowana do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł. – czytamy w artykule nowotarskiej Policji.

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 27.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również