Udany debiut 10-latków z Delfina w zawodach MOZP

2 marca 2020 07:22

W sobotę, 29 lutego, 10-letni reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin z Nowego Targu zadebiutowali w zawodach Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Bochni. Spisali się znakomicie, zwłaszcza Szymon Tokarski który wygrał cztery konkurencje, a na dystansie 100 m stylem zmiennym był trzeci, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej (1137 pkt). W rankingu medalowym UKS Delfin Nowy Targ uplasował się na 4. pozycji.

Wszystkie 10-letnie dziewczynki uplasowały się w pierwszej dziesiątce, zajmując kolejno miejsca:

4. Maja Puźniak (1020 pkt)
5. Iga Gąsior (963 pkt)
7. Aleksandra Węgrzyn (948 pkt)
8. Julia Leśniakiewicz (916 pkt)
10. Tamara Trochumiuk (854 pkt)

Wśród starszych zawodników, najlepszy rezultat uzyskała Justyna Tokarska zajmując 7. miejsce wśród 12-latków (1428 pkt)  oraz Martyna Garbacz – 10. miejsce wśród 11-latków (966 pkt). Aleksander Watycha mimo wysokich lokat w 4 startach, “odpuścił” konkurencję 100 m stylem motylkowym i ostatecznie uplasował się dopiero na 18. miejscu w klasyfikacji generalnej.

W Pucharze Wszechstronności Stylowej każdy zawodnik musiał wystartować w 5 konkurencjach. 10-latki na dystansie 25 m każdym stylem oraz na dystansie 100 m stylem zmiennym. Starsi zawodnicy na dystansach 50 m lub 100 m każdym stylem i 200 m stylem zmiennym.