Kamery live
prognoza pogody

Trw szczepienia małopolskich policjantów – również w szpitalu w Nowym Targu

1 kwietnia 2021 14:32

Od tygodnia trwają szczepienia małopolskich policjantów. Odbywają się one w kilku małopolskich szpitalach, m.in. w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu, gdzie szczepią się funkcjonariusze z  Myślenic, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej  i  Zakopanego Docelowo w Małopolsce zaszczepieni mają zostać policjanci z wszystkich jednostek. Akcja potrwa kilka tygodni.

Trw szczepienia małopolskich policjantów - również w szpitalu w Nowym Targu

24 marca br., w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych. Funkcjonariusze reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną oraz Służbę Więzienną przyjęli pierwsze dawki szczepionek przeciw COVID-19. Wśród nich były również osoby z kierownictwa poszczególnych służb. Natomiast policjanci z  garnizonu małopolskiego rozpoczęli szczepienia 25 marca br.

W szpitalu MSWiA w Krakowie, akcję zainaugurował, przyjmując pierwszą dawkę szczepionki,  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak.  Za jego przykładem, szczepionkę  przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw.  pierwszej linii. 

Proces szczepień małopolskich policjantów zaczął się również w szpitalu w Chrzanowie i Nowym Targu, gdzie wstrzyknięto szczepionkę mundurowym z  Myślenic, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej  i  Zakopanego.  

Szczepienia przebiegają bez przeszkód, szczepionki dotarły na czas. W kolejnych dniach zaszczepią się także mundurowi z pozostałych jednostek garnizonu małopolskiego – szczepienia będą odbywać się także w szpitalu w Tarnowie i Nowym Sączu.  

źródło: KPP Nowy Targ

os 01.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również