Kamery live
prognoza pogody

Tomasz Liszka – w „Diamentowej Dziesiątce” finalistów

4 marca 2023 18:34
Wyciszenie Włącz dźwięk

Tomasz Liszka – młody góral z Nowego Targu – znalazł się w „Diamentowej Dziesiątce” finalistów i po raz kolejny zatańczył w ostatni piątek na legendarnej scenie You Can Dance Nowa Generacja2.

Tomek i Wiktoria zatańczyli tym razem do przepięknej choreografii przygotowanej dla nich przez Jakuba Prusa. Choreografia była w stylu modern, a jej tematem był strach. Tę niełatwą emocję językiem tańca pokazała Wiktoria, natomiast Tomek wystąpił w roli chłopca, który z nim walczył. Młody, dzielny i śwarny góral świetnie poradził sobie nie tylko ze strachem, ale też z nowym dla siebie stylem tańca – przypomnijmy, że na co dzień trenuje taniec towarzyski.

Wiktoria i Tomek otrzymali pozytywne opinie od jurorów, a także kilka wskazówek. Ida Nowakowska zwracając się do Tomka powiedziała: „Wielkie brawa za odwagę, za to że słuchasz, naśladujesz i przyjmujesz uwagi jurorów, bo naprawdę widać wielkie postępy”. Agustin Egurrola pochwalił Tomka za partnerowania. Katarzyna Cichopek podsumowała ich występ mówiąc, że strach ma wielkie oczy, ale nie dla Wiktorii i Tomka, bo dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Powiedziała, że byli fantastyczni, a to, co wytańczyli było „niebezpiecznie dobre” i żałuje, że tak szybko minęło.

Jeden z prowadzących, Natan, witając parę utalentowanych tancerzy na backstage’u powiedział: „Modern w wykonaniu Wiktorii i Tomka był przerażająco dobry”. Niestety duet doskonały Wiktorii i Tomka, jak określiła ich Edyta Herbuś, został decyzją jury rozdzielony.

Przewodniczący jury Agustin Egurrola rozpoczynając ogłaszanie wyników bardzo podziękował Tomkowi, Mykycie i Miłoszowi za zatańczone solówki. Podkreślił, że pokazali w nich, że naprawdę mają talent. Powiedział, że ich wybór był ogromnie trudny, ale ostatecznie jury zdecydowało, że tym razem program opuści Tomek.

Tak więc :Diamentowy Janosik” z Podhala musiał pożegnać się w miniony piątek z legendarną sceną You Can Dance Nowa Generacja 2.

Edyta Herbuś żegnając Tomka na scenie powiedziała do niego: „To jest wielki początek niesamowitej przygody jaka jest jeszcze przed tobą. Nie ma drugiego takiego tancerza jak ty. Jesteś absolutnie niepowtarzalny.”

Tomek wraz z rodzicami bardzo dziękuje wszystkim, którzy go wspierali. Dziękuje wspaniałej publiczności za każdy oddany głos, każde życzliwe słowo, każdą okazaną pomoc, której nie widać w telewizji, a która była nieoceniona w tym bardzo intensywnym czasie.

Szczególne podziękowania dla trenera Pana Emila Nowaka z Studia Tańca Cubana Nowy Targ, który odkrył talent taneczny u Tomka i na co dzień go rozwija. Dziękujemy wspaniałej partnerce Lenie Wielkiewicz, z którą na co dzień trenuje, i z którą mógł pięknie zaprezentować się na castingu.

Tomek powiedział, że w You Can Dance dowiedział się jednej ważnej rzeczy: „że z dnia na dzień można zmieniać style i po prostu dobrze się tym bawić”. To było możliwe dzięki choreografom i uzdolnionej partnerce Wiktorii Nakielskiej, której Tomek bardzo dziękuję za współpracę. Jest mu niezmiernie miło, że mógł ją poznać oraz cieszy się, że wzajemnie mogli się uczyć i rozwijać, a przy tym tworzyć niesamowite występy w duetach.

mat. nadesłany

os 04.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również