Kamery live
prognoza pogody

To święto kajakarzy z całego świata

20 czerwca 2019 18:09
Wyciszenie Włącz dźwięk

Rozpoczął się 78. Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego. To największa i najstarsza impreza kajakarska w Europie. Bierze w niej udział kilkuset kajakarzy, w tym również reprezentanci Węgier, Czech czy Niemiec.

To największa i zarazem najstarsza impreza kajakarska w Europie. Jej początki sięgają lat trzydziestych ubiegłego wieku i do dziś przyciąga rzesze zapaleńców z całego świata. Powód od lat pozostaje ten sam – wymagający nurt Dunajca i niecodzienne walory widokowe Podhala.

 – To jest coś pięknego, coś wspaniałego, coś przeuroczego. Pływamy na innych rzekach, np. Na Drawie. Ale tylko ten spływ jest wyjątkowy – mówi Andrzej Furmaniok, kajakarz z Poznania.

78. Spływ Kajakowy z lotu ptaka (zdjęcia)

Start 78-ego Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego tradycyjnie znajduje się w Stolicy Podhala. To właśnie do Nowego Targu rokrocznie przybywa setki kajakarzy, którzy w legendarnym spływie chcą spróbować własnych sił. 

Więcej w relacji reporterskiej zamieszczonej poniżej.

/ps/

Galeria (asz)

Piotr Starmach 20.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również