“Szarotki” zaczęły od porażki

21 sierpnia 2019 21:54

Od wyjazdowej porażki 1:3 z pierwszoligową czeską drużyną HC RT Torax Poroba udział w Pucharze Wyszehradzkim rozpoczęli hokeiści Podhala Nowy Targ.

Zaczęło się po myśli „Szarotek”, które już w 82 sekundzie meczu objęły prowadzenie, po tym jak strzał Tomasa Kominka, skutecznie dobił Patryk Wsół.

Potem nowotarżanie grali w liczebnej przewadze, ale wykorzystać tego nie zdołali. Za to chwilę później, kiedy na ławce kar odpoczywał fiński obrońca Podhala Sami Suominen, gospodarze wyrównali za sprawą Jana Kany, który zmienił tor lotu krążka po strzale Marka Sikory. Swoją przewagę jaką w tej odsłonie posiadała Poruba, udokumentowała ona golem numer dwa z 14 minuty autorstwa Sikory.

W drugiej – bezbramkowej – tercji momentami to do Podhala należała inicjatywa. „Szarotki” stworzyły sobie w tej odsłonie kilka niezłych okazji bramkowych. Najlepszą z nich miał w 33 min Richard Jencik, który w momencie gry swojego zespołu w liczebnym osłabieniu, przechwycił krążek w tercji gospodarzy, znalazł się w sytuacji sam na sam z ich bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek.

Początek trzeciej tercji to seria kar z obu stron. Żadnej z drużyn jednak gry w liczebnej przewadze wykorzystać się nie udało. Za to w 51 min kiedy zespoły grały w komplecie, Porouba podwyższyła prowadzenie po efektownej, kombinacyjnej akcji sfinalizowanej przez Nejezchleba.

W końcowych minutach Podhale znów zaczęło łapać kary, co przeszkodziło w skutecznym pościgu za gospodarzami i wynik już zmianie nie uległ.

Popełniliśmy za dużo błędów, które kosztowały nas stratę goli. To skutek nie tyle braku sił, ale przede wszystkim tego że ciągle uczymy się nowego systemu gry. Po to jednak gramy w takich turniejach z mocnymi przeciwnikami, by potem w lidze było nam łatwiej – powiedział po meczu trener Podhala, Phillip Barski.

Kolejnym rywalem “Szarotek” będzie słowacki zespół HC 07 Detva, z którym Podhalanie zmierzą się w sobotę, we własnej hali.

HC RT Torax Poruba – Podhale Nowy Targ 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Bramki: 0:1 Wsół (Kominek, Arousva) 2, 1:1 Kana (Sikora) 10, 2:1 M. Sikora (Zdenek, Husak) 14, 3:1 Nejezchleb (Jachym, Sendera) 51. Kary: 10-16min.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Svec, Dziubiński, Worwa – Arousva, Kamenau, Franek, Neupauer, Guzik – Wsół, Sulka, Jencik, Hudak, Kominek – Wojdyła, Wielkiewicz, Siuty, D. Kapica, Gruszka.