nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

„Szarotki” wyszły na lód

Zgodnie z planem hokeiści TatrySki Podhala 1 sierpnia w ramach przygotowań do sezonu rozpoczęli treningi na lodzie. Niestety, tradycyjnie już w tym okresie warunki w Miejskiej Hali Lodowej pozostawiają wiele do życzenia.

Wysoka temperatura powietrza na zewnątrz sprawia,  że tafla lodu pokryta jest gęstą mgłą. To ogranicza widoczność do tego stopnia, że trener „Szarotek” Tomek Valtonen rozważał w pewnym momencie nawet przerwanie popołudniowego treningu, w obawie o zdrowie swoich zawodników. Także stan lodu daleki był od ideału.

W zajęciach uczestniczyli niemal  wszyscy Ci którzy przepracowali z drużyną okres treningów na sucho.

Brakowało przechodzącego rehabilitację po kontuzji zerwania ścięgna Achillesa Marcina Kolusza, a także Jana Wolskiego (skręcona kostka) oraz Kacpra Guzika (uraz palców w dłoni).  Nie ma też jeszcze w Nowym Targu bramkarza Przemysława Odrobnego. „Wiedźmin” latem przygotowywał się indywidualnie. Teraz odpoczywa. Do zespołu ma dołączyć za kilka dni.

Z zespołem trenował testowany 21 letni Fin Eetu Moksunen.  

Treningi pod wodzą trenera Valtonena oraz dwójki jego asystentów Marko Rönkkö i Tatiany Tihonovej odbywają się dwa razy dziennie. Rano zespół podzielony jest na dwie grupy. Popołudniu już trenują wszyscy razem.

10 sierpnia „Szarotki” mają w planach pierwszy mecz kontrolny. Na wyjeździe zagrają z pierwszoligowym słowackim zespołem Dukla Michalovce.

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna