Kamery live
prognoza pogody

“Szarotki” wyszły na lód

1 sierpnia 2018 20:18
Zgodnie z planem hokeiści TatrySki Podhala 1 sierpnia w ramach przygotowań do sezonu rozpoczęli treningi na lodzie. Niestety, tradycyjnie już w tym okresie warunki w Miejskiej Hali Lodowej pozostawiają wiele do życzenia.

Wysoka temperatura powietrza na zewnątrz sprawia,  że tafla lodu pokryta jest gęstą mgłą. To ogranicza widoczność do tego stopnia, że trener „Szarotek” Tomek Valtonen rozważał w pewnym momencie nawet przerwanie popołudniowego treningu, w obawie o zdrowie swoich zawodników. Także stan lodu daleki był od ideału.

W zajęciach uczestniczyli niemal  wszyscy Ci którzy przepracowali z drużyną okres treningów na sucho.

Brakowało przechodzącego rehabilitację po kontuzji zerwania ścięgna Achillesa Marcina Kolusza, a także Jana Wolskiego (skręcona kostka) oraz Kacpra Guzika (uraz palców w dłoni).  Nie ma też jeszcze w Nowym Targu bramkarza Przemysława Odrobnego. „Wiedźmin” latem przygotowywał się indywidualnie. Teraz odpoczywa. Do zespołu ma dołączyć za kilka dni.

Z zespołem trenował testowany 21 letni Fin Eetu Moksunen.  

Treningi pod wodzą trenera Valtonena oraz dwójki jego asystentów Marko Rönkkö i Tatiany Tihonovej odbywają się dwa razy dziennie. Rano zespół podzielony jest na dwie grupy. Popołudniu już trenują wszyscy razem.

10 sierpnia „Szarotki” mają w planach pierwszy mecz kontrolny. Na wyjeździe zagrają z pierwszoligowym słowackim zespołem Dukla Michalovce.

Maciej Zubek 01.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również