“Szarotki” poza podium

24 marca 2017 20:32

Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ zakończyli sezon poza podium. W drugim meczu rywalizacji o "brąz" "Szarotki" ponownie uległy Polonii Bytom, tym razem na jej lodowisku. Gospdoarze wygrali 1:0 po golu zdobytym w ... 67 min meczu.

W regulaminowych 60 minutach gry, co bardzo rzadkie w hokeju, bramek licznie zebrana w bytomskiej „Stodole” widownia nie zobaczyła. Przez dwie tercje sytuacji ku ich zdobycia z obu stron było bardzo niewiele. Z lodu wiało potworną nudą. Mecz rozkręcił się w trzeciej tercji. Przeważał w niej Polonia, ale Podhale skutecznie się broniło mając duże oparcie w świetnie dysponowanym Marisie Jucersie. Kilka kontrataków „Szarotek” też mogło zakończyć się bramką, ale i strzegący bramki Polonii Filip Landsman był bezbłędny w swoich interwencjach.

W 7 min dogrywki indywidualną akcję zakończoną golem na wagę medalu na który w Bytomiu czekano przez 16 lat przeprowadził  Błażej Salamon.

Tempish Polonia Bytom – TatrySki Podhale Nowy Targ  1:0 (0:0, 0:0, 0:0, d. 1:0)

Bramki: 1:0 Salamon (Słodczyk, Danieluk) 67.

Sędziowali:  Włodzimierz Marczuk z Torunia i Maciej Pahucki z Gdańska. Kary: 8-8 min.

Polonia: Landsman – Cunik, Działo,   Bordowski, Malinik, Vozdecky – Augstkalns, Turon, Kozłowski, Frączek, Krzemień – Dikis, Wanacki, Salamon, Słodczyk, Danieluk – Owczarek, Pastryk, Wieczorek, Wąsiński, Kłaczyński.

Podhale: Jucers – Jaśkiewicz, Haverinen, Wielkiewicz, Zapała, Iossafov – Tomasik, Radzinski, Hattunen, Bryniczka, Różański – Łabuz, Sulka, M. Michalski, Neupauer, D. Kapica – Wojdyła, K. Kapica P. Michalski, Siuty, Svitac.