Kamery live
prognoza pogody

Święty Jan Paweł II Patronem Powiatu Tatrzańskiego

7 czerwca 2021 14:23

Od niedzieli, 6 czerwca, za zgodą Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, a także zgodnie z uchwałami samorządów regionu tatrzańskiego, św. Jan Paweł II jest Patronem Powiatu Tatrzańskiego.

Święty Jan Paweł II Patronem Powiatu Tatrzańskiego
Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wziął udział w uroczystej mszy świętej  pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem – Krzeptówkach, a następnie we wspólnej sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego oraz Rad Gmin Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin i Miasta Zakopane.

– Dzisiejsze wydarzenie bez wątpienia jest spełnieniem testamentu Ojca Świętego, św. Jana Pawła II – Patrona Małopolski, od dziś także Patrona Powiatu Tatrzańskiego – mówi marszałek Witold Kozłowski – 6 czerwca 2021 roku – liczę na to szczerzę – na stałe wpisze się w historię regionu. Ten dzień jest także kontynuacją tego, co wydarzyło się w 1997 roku. Dokładnie 24 lata temu Jan Paweł II pod Krokwią beatyfikował matkę Bernadetę Jabłońską i matkę Marię Karłowską. Wtedy usłyszeliśmy, bo miałem okazję być na tej uroczystości, (…) trzeba, ażeby cała Polska, od Bałtyku aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda! – dodaje marszałek.

W trakcie uroczystej sesji podpisano także umowę o współpracy między Powiatem Tatrzańskim a Powiatem Wadowickim. Wydarzenie wzbogacił wykład dr hab. Anny Mlekodaj, prof. PPUZ w Nowym Targu pn. „Przesłanie Jana Pawła II do górali”. Dla zaproszonych gości wystąpiła Hanka Rybka z zespołem. 

źródło, zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

os 07.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również