Kamery live
prognoza pogody

“Święto buka” w Gorcach

14 października 2021 10:07

W ubiegły czwartek, 7 października Gorczański Park Narodowy we współpracy z Nadleśnictwem Nowy Targ zorganizował plenerowe warsztaty przyrodniczo-leśne pod nazwą „Święto buka”, w dolinie Łopusznej przy Gajówce Mikołaja. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób – młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ostrowsku oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu.

Uczniowie wędrowali w kilkuosobowych „zespołach badawczych” po wyznaczonej ścieżce zadań. Na trasie czekali na nich pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Nowy Targ i pasjonat przyrody Daniel Urbaniak z zadaniami terenowymi, których wykonanie miało wspólny cel – odkryć wartość przyrodniczą naszych lasów, zarówno chronionych w Gorczańskim Parku Narodowym, jak i tych, które pełnią funkcje gospodarcze na obszarze Lasów Państwowych. Tematem przewodnim był buk, jako jeden z głównych gatunków lasotwórczych w naszym regionie. Życie drzewa i jego znaczenie dla człowieka można było odkrywać uczestnicząc w zadaniach.
 
 
Dzięki pięknej pogodzie, barwom jesieni, a przede wszystkim dzięki aktywności i pozytywnym nastrojom uczestników spotkanie odbyło się we wspaniałej atmosferze. Święto buka tradycyjnie zakończyło się wspólnym ogniskiem.
 
 
tekst, zdjęcia: Gorczański Park Narodowy/Facebook
 
 
 
 
 
 
 
 
 
os 14.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również