Kamery live
prognoza pogody

Świąteczne zioło. 17-latek zatrzymany przez policję

30 grudnia 2021 12:23

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy zatrzymali 17-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Chłopak jechał jako pasażer i wpadł podczas kontroli drogowej.

Świąteczne zioło. 17-latek zatrzymany przez policję

W Święta Bożego Narodzenia policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy w miejscowości Szlachtowa zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Początkowo kontrola przebiegała bez żadnych nieprawidłowości. Kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził jednak siedzący na miejscu pasażera 17-latek. Chłopak w ręku trzymał kilka woreczków strunowych, a w nich jak się później okazało była substancja psychoaktywna m.in. mefedron. Nastoletni właściciel narkotyków został zatrzymany i przewieziony do szczawnickiego komisariatu. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania 17-latka, gdzie znaleźli kolejne woreczki strunowe, tym razem z marihuaną.

Jeżeli nieletni dopuszcza się popełnienia przestępstwa przed ukończeniem 17 roku życia, stosuje się środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. 17-latek za posiadanie narkotyków odpowie jak osoba dorosła. Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za nieuprawnione posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 30.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również